Модернізація стандартних вікон Ідея змінити звичний віконний профіль з'явилася три роки тому коли я робив ремонт квартири. Основні принципи і форму конструктивних елементів я запозичив у пластикових вікон.

Звичайно, враховувалися фізичні властивості дерева (сосни), можливості обробних верстатів і матеріал, наявний в столярних цехах.

По-перше, я відмовився від подвійної рами. Її замінила конструкція з одним віконним профілем. Зроблений з єдиного бруса 45х80 мм, він несе спарене скло. Збільшено в 2,5 рази посадковий розмір чверті для стекол, що дозволило використовувати масивні штапики, які надійно прикрили вразливе місце стандартних дерев'яних вікон (за негерметичного скління виникають конденсат, пило і волого-проникність, як підсумок - руйнування фарбового шару).

По-друге, використано спарене скло. Звичайно, воно поступається якісному стек-лопакету, але на порядок дешевше. Аля герметизації скління застосований силіконовий герметик на кислотній основі. Віконні стулки з подвійним заскленням придбали підвищену міцність, поліпшили тепло - і звукоізоляцію. Аля водовідливу на стулках зафіксував ромбічний дерев'яний профіль (перетин має форму ромба -Прим. ред.). Форма відливу не випадкова: навіть при сильному зливі під ним не утворюється суцільний краплі (не виникає течі).

По-третє, змінив не тільки віконний, але і коробковий профіль, збільшив притвор. www.postroil.com віконної коробки виготовлений з подвійного клеєного бруса 58х75 мм. Це обійшлося дорожче, але зате додало вікна необхідну жорсткість (стулки адже важкі). Площа примикання віконного і коробкового профілю зросла в 2 рази, що дозволило зробити спеціальний паз (глибиною 4 мм) по периметру притвору. У цьому пазу проклеював ущільнювальний контур з мікропористої гуми (EPDM). У закритому стані ущільнювач вікна надійно прикритий від атмосферних впливів. Форма коробкового профілю і ущільнювач захищають слабке місце всіх дерев'яних вікон - щілини.

У підсумку всі конструктивні зміни плюс відповідне захисне покриття наблизили експлуатаційні властивості мого вікна до пластикових аналогів (не всіх, звичайно...).

Це не універсальний варіант; конструкцію можна вдосконалити; крім того, практика показує, що дерев'яні вікна з подібним профілем:
а) перевершують деякі пластикові та алюмінієві віконні системи сумнівної якості (як правило, маловідомих виробників);
б) економлять витрати на опалення і наступний (можливий) ремонт, так як заміна скла обійдеться дешевше, ніж новий склопакет;
в) пропускають більше світла;
г) економлять приоконную площа;
д) можуть бути встановлені з поворотно-відкидною системою замикання;
е) практичні, за ними легше доглядати. Підготовчі роботи та матеріали.

Модернізація стандартних вікон
Аля створення двох www.postroil.com була використана висушена сосна (вологість близько 10%). Після виготовлення вікна зберігалися в нормальних кімнатних умовах близько п'яти місяців. Підбираючи необхідні матеріали, бажаної поворотно-відкидний фурнітури знайти не вдалося, тому придбав звичайну. Петлі дверні Aksel і ручки-засувки (Туреччина) обійшлися в 500 рублів. Аля покриття вибрали матеріали фірми Tikkurila:

1. Шпаклівка Lakkakitty - 100 рублів.
2. Грунтувальна фарба Otex (банку 2,7 л і банку 0,9 л) - 680 рублів.
3. Фарба Empire (4 банки по 0,9 л) - 720 рублів.
4. Розчинник Lakkabensini-1050 (дві ємності по 1 л) - 140 рублів.

Всі деталі оброблялися окремо. Ретельно заглаживались всі шорсткості і дрібні дефекти. Особливу увагу приділив накладними елементами - штапики, відливи, нащільники шліфував вручну. Коробки в розібраному стані, стулки та інші деталі фарбував в 5 шарів з обов'язковим просушуванням 2-3 дні. Три шару грунтовки Otex з проміжною шліфовкою і два шару фарби Empire наносили пензликом. Завдяки якості фінських фарб покриття вийшло чудове, з вираженою «пластикової фактурою».

Після основної збірки накладні елементи (відливи, штульпы) кріпив з допомогою саморізів і нержавіючих www.postroil.com «Момент-Монтаж». Аля остаточної установки штапиків використовував нержавіючі цвяхи Kraftix відповідного розміру, а на якісне скління вікон пішло два силіконових герметиків Herkul (ціна картриджа ємністю 310 мл - 75 рублів).

Ущільнювач на каучуковій основі (EPDM) для зазорів 3-6 мм закріпили в останню чергу. Цей самоклеючий D-образний «ЕКО-Профіль» (Німеччина) купив за ціною 15 рублів за 1 метр. Завдяки ущільнювального контуру всі стулки закриваються дуже м'яко.