Ергономіка спальні Щоб зробити спальню зручною, не завжди відіграє велику роль той факт, які її розміри, так як найбільш важливо – правильно розташувати меблі в приміщенні.

Ергономіка – так називається ця наука і в цій статті ми ознайомимося з особливостями розміщення ліжка і шафи. Ви завжди можете замовити будь-які послуги в будівельній компанії Діамант по ремонту квартир в Балашисі та Залізничному.

Ергономіка спальні

Робимо рухи вільними

Що стосується інтер'єру, то він завжди може мінятися, а ось меблі, як правило, встановлюється за незмінним принципом. Наприклад, основні проходи в приміщенні повинні мати ширину – 70 см, а якщо мова йде про спальні літніх людей – 100 див.

Постійні маршрути, такі як від вікна до дверей або ліжка, по можливості, краще залишити прямими, щоб було якомога менше поворотів. Наприклад, якщо для того, щоб пройти від шафи до дзеркала доведеться обходити крісла, фікуси і ліжко, то велика ймовірність отримати травму, як мінімум синяк.

Відштовхуючись від цієї ж причини, облаштовуючи маленьку спальню, краще всього віддати перевагу тим моделям меблів, які не мають виступаючих кутів. Оптимальний варіант – округлені кути (навіть якщо ви про них вдарити, пересуваючись в темряві, буде не так боляче).

Особливості розташування ліжка

При плануванні інтер'єру в спальній кімнаті, починати слід з ліжка. Ідеальним місцем для установки цієї меблів є простір недалеко від вікна, але не на протязі.

Не рекомендується ставити ліжко близько до стіни з вікном (під яким працює радіатор), так як в цьому випадку велика кількість спека просто буде сушити шкіру. Оптимальна відстань від торця ліжка до вікна має становити 50 див. У випадку паралельної установки ліжка, ця відстань збільшується до 80 див.

Якщо вам достатньо односпальним ліжка, то її можна встановити впритул до стінки, а що стосується двоспальним моделі, тут краще залишити по обидва боки прохід. Краще, щоб узголів'я було придвинуто до стіни, а якщо ваше ліжко має широку або високу спинку – сміливо ставте її в центрі кімнати, але краще, щоб вона була великих розмірів. На думку психологів, краще не вибирати таке розміщення ліжка, коли під час сну ваші ноги «дивляться» на вихід.

Шукаємо місце для шафи

Звичайно, якщо в спальні є шафа, це чудово, але, на жаль, даний предмет меблів занадто громіздкий і займає багато місця. Його краще всього розташувати в далекому або темному кутку, де він не «муляти очі, тим самим приміщення здасться більш просторим. Входячи в кімнату, перше, що ви повинні бачити – низьку, «легку» меблі.

У разі, коли шафа обладнаний дзеркальними дверцями, то встановлювати його необхідно таким чином, щоб в них не відбивалося інше дзеркало. В іншому випадку доведеться «насолоджуватися» нескінченним коридором відбиттів. Щоб зробити шафу більш комфортним для використання, рекомендується на нього встановити підсвічування, яка буде активуватися при відкриванні дверцят.

Не рекомендується також набувати надто великі шафи. Звичайно, це практично, але не завжди зручно, а ті речі, які не відносяться до категорії предметів догляду за собою, краще всього тримати в іншому приміщенні.