Особливості акрилових шпаклівок Оздоблювальні та будівельні роботи в наші дні неможливо уявити без застосування шпаклівок – матеріалів, здатних надати поверхням необхідні характеристики для фінішного декорування.

Акрилова шпаклівка в цьому відношенні є порівняно новим продуктом, що відрізняється від традиційних сухих сумішей. Головна її особливість – те, що вона продається вже в готовому для використання вигляді, завдяки наявності в своєму складі акрилу. Фасують цей матеріал в пластикові ємності різного об'єму, і в закупореному стані акрилова шпаклівка може зберігатися дуже тривалий час, при дотриманні температурних норм.

Представляє з себе густу пасту білого кольору, не потребує розведенні водою. Шпаклівка дуже зручна у використанні, відмінно лягаючи на більшість будівельних основ – бетонні, цегляні, дерев'яні, оштукатурені та інші стіни. Отриманий шар відрізняється еластичністю, міцністю і вологостійкістю, не утворюючи ні усадки, ні тріщин. Для роботи підійде будь-яка плюсова температура повітря, при цьому час висихання кожного шару – близько 24 годин. При цьому особливістю матеріалу є те, що він найкраще себе почуває в шарах невеликої товщини – до 3-х мм. Сумарна товщина акрилової шпаклівки не повинна перевищувати 10 мм. Спеціалізацією шпаклівки є найтонші шари, завдяки чому отделываемым підставою можна надавати виняткову гладкість і рівність. Найчастіше акрилову шпаклівку застосовують у комбінації з більш дешевими сухими сумішами, завдаючи нею останній фінішний шар, що вирівнює і згладжує всі дрібні вади і тріщини.

Існує цілий ряд різновидів акрилової шпаклівки, які спеціалізуються на тому чи іншому виді матеріалу. Акрилові суміші для дерева відмінно підходять для реставрації дерев'яних виробів, володіючи такою ж твердістю. Для зручності такі шпаклівки виготовляються в необхідних колірних відтінках, що імітують деревину. До розряду спеціальних акрилових шпаклівок можна віднести також шпаклівки по металу, випускаються в різних відтінках (це згодом полегшує фарбування реставрируемой поверхні). Сюди ж зараховують пасти для реставрації вікон та дверей, включають силіконові компоненти – це дає можливість надійно закладати місця примикання рами і скла, для наступного фарбування.