Як удосконалити глухе вікно Совершенствовуем глухе вікно

На мансардному поверсі дачі сусіда були встановлені глухі вікна. Влітку приміщення сильно перегрівалося. Добре б провітрити, та можливості немає.

Вирішив господар вже було замінити www.postroil.com, але рам відповідного розміру не знайшов. Ось і він попросив мене допомогти у вирішенні цієї проблеми. Робити нові рами мені було ніколи, тому я запропонував оснастити їх стулками, що відкриваються. На тому і порішили.

Спочатку із заготовлених заздалегідь брусків з обраної чвертю я зв'язав рами. Для кожного вікна зробив по дві однакових стулки за розміром їх середніх клітин одну — для www.postroil.com, іншу—для москітної сітки (рис. 1). Тонкість тут була тільки одна: оскільки бруски глухий рами були скошені, зовнішньої грані стулок я отстрогал під тим же кутом. Після цього видалив середні скла з глухих рам, очистив фальци від залишків мастики і фарби, а потім встановив по контуру отворів упорні планки.

Заготовлені стулки ретельно підігнав «за місцем»і навісив. В кожний www.postroil.com встановлював по дві стулки в одну з них вставляв скло в іншу — сітку. www.postroil.com кріпив відповідно до правого і лівого середнім брусках рам. Сусід залишився задоволений тепер можна було не тільки відкрити вікно але і захиститися від докучливих комарів та мух, скориставшись стулкою з москітною сіткою.

Як удосконалити глухе вікно
Закрийте кватирку
Найпростіші подвійні віконні рами часто зустрічаються в дачних та сільських будинках. Конструкція їх знайома багатьом: в коробці з вибраними фальцами встановлені дві рами (рис. 2). Всім хороші ці вікна але нерідко виникають труднощі з кватирками. При установці популярних запорів- «вертушок» на внутрішню www.postroil.com проблем не виникає — запірна частина кріпиться до стулки а карман — на раму.

Інша ситуація виникає з зовнішніми стулками. З боку приміщення площині кватирки і основної рами не збігаються, і навіть якщо встановити під запор брусок, толку мало — або ручка-«дзьобик» буде заважати, або «язичок». З положення можна вийти наступним чином: Прикріпити до стулки брусок, а до останнього — кишеня для запору, підклавши під нього металеву пластину в якості ручки. Сам же запор у цьому випадку слід встановити на раму вікна.

Секрети різання скла

Багато хто з нас не раз захоплено спостерігали за показовими виступами» продавця склорізів легко і невимушено шматуючого крихкий матеріал. Начебто нескладно, думаєте ви, і клюєте на чергову приманку у вигляді новітнього www.postroil.com який повинен, по ідеї, заощадити купу грошей. Однак зліпивши перший млинець грудкою, ви ліпите інший, а за ним і третій, але теж грудкою. У чому ж справа? В інструменті? Чи є якісь секрети? Безумовно, як і в будь-якому ремеслі, значення мають обидва чинники, чим працюєш і як. Тому варто розібратися і з тим, і з іншим. Але спочатку про інструменті.

У продажу можна зустріти два типи www.postroil.com для різання скла. Перші, оснащені роликами з твердих сплавів, власне і називають стеклорезами. Інші, з робочою частиною яких є кристал алмазу, більше відомі як «алмази».

Склорізи в свою чергу також бувають різних модифікацій. Найбільш популярним є інструмент, виконаний у вигляді невеликого стерженька, на кінці якого встановлено диск з декількома роликами. У вітчизняних склорізів, як правило, три ролика, а в імпортних досягає шести штук. Недолік цього інструменту в тому, що в процесі роботи ролики швидко «з'їдають» пластмасу щічок корпуси, між якими вони встановлені, і починають бовтатися на своїх осях. Цей недолік не настільки характерний для деякого www.postroil.com має сталевий корпус. Але, за моїми спостереженнями, ріжучі ролики у російських склорізів все ж якісніше.

Інша модифікація склорізів вже за зовнішнім виглядом істотно відрізняється від перших. Виглядають вони як пасатижі великого розміру. Головне їх рекламоване перевага — наявність захоплення-обламывателя для скла. Інше деклароване гідність — великий ресурс роботи ролика. Тульські виробники обіцяють для свого інструменту пробіг по склу — 1500 м, хоча в мене більше 300 м не виходило (до речі, стільки ж служать ролики склоріза першої модифікації, але якщо там їх як мінімум — три, то тут — тільки один).

Ще один плюс тульських склорізів — наявність лінійки з упором, яка дозволяє вести рез паралельно відрізаному краю. Очевидно, що завдяки цій корисній пристосування можна різати тільки досить вузькі смужки скла.

Чи важливі для вас ці переваги — вирішуйте самі. Але в будь-якому випадку, при покупці склоріза вибирайте той, у якого ролики вільно крутяться, але не бовтаються на осі. Звертайте увагу і на зовнішній вигляд інструменту (якщо склорізом працювали, на корпусі є потертості, подряпини від скла).

А тепер про правила різання скла.
1. Поверхня столу для різання повинна бути бездоганно плоскою, а край, на якому скло надламывают, — абсолютно рівним.
2. Кут столу, від якого відкладають розміри, повинен бути прямим.
3. Ризики розмітки наносять безпосередньо на поверхню столу. Лінійку ж на скло накладають з урахуванням відстані від осі інструменту до його виготовлення. Не забудьте і про те, що розміри скла повинні бути трохи менше (на 3...5 мм), ніж отвір у вікні для нього.
4. Лінійка не повинна зсуватися в процесі різання. Для цього вона повинна бути масивною і мати зручний захват для рук (рис. 3).
5. Скло повинно бути чистим і сухим. Частинки піску на його поверхні можуть збити ріжучу частину інструменту в сторону і стати причиною відколу скла не по наміченій лінії. Це також призводить до прискореного зносу ролика.

Як удосконалити глухе вікно

6. Склоріз слід вести безперервно і з однаковим натиском по всій лінії. Займіть для цього зручне положення і придивіться у проведенні різу. Алмаз ведуть з невеликим натиском, роликові ж склорізи вимагають більшого зусилля. Різання супроводжується слабким потрескивающим звуком — запам'ятайте його. Якщо все зроблено правильно, лінія різу — тонка, з білястим порошком найдрібніших частинок скла. Якщо ж на лінії різу видно щербини й різняться більш великі осколки скла — це характерна ознака занадто великого тиску.
7. Нерівномірний рез нерідко виходить з огляду на те, що ролик в процесі руху зміщується по осі і змінює свій нахил. Щоб це виключити, слід трохи нахилити корпус склоріза на лінійку, але не притискати його до неї, щоб ролик не заклинило. Якщо ж останній погано обертається на осі, промийте його гасом
8. Ніколи не проводьте склорізом повторно по одній і тій же лінії. В крайньому випадку краще перевернути скло і провести ризику по іншій стороні. Іноді це призводить до успіху.
9. На столі скло розташовують так, щоб лінія надрізу збігалася з його краєм (рис. 4). Широку смужку відламують різким синхронним рухом пальців обох рук. Якщо ж спроба не вдалася, слід простукати уздовж лінії різу дерев'яним предметом (ручка пластмасового склоріза для цього занадто легка, тому можна використати, наприклад, дерев'яну ручку невеликий стамески). Простукують скло легкими рухами двох пальців до появи дрібних тріщин уздовж лінії різу. Після цього повторюють спробу. У перекаленного скла доцільно домогтися появи дрібних тріщин вздовж всієї лінії різу.
10. При розкрої скла не слід економити на дрібницях, залишаючи для видалення занадто вузькі смужки — відокремлювати їх вкрай важко.
11. Якщо не вся смужка відокремилася, спробуйте простукати по лінії різу ще раз, а потім відокремте залишок. Як правило, в таких випадках на лінії різу утворюються виступи, видалити які можна або використовуючи прорізи на корпусі склоріза або пассатижами. Виконання цієї операції краще вчитися на відходах (рис. 5).
12. Зберігайте склоріз, загорнувши його робочу частину у ганчірочку. При роботі не торкайтеся ріжучою кромкою металевих предметів.

Дотримуючись цих загалом простих правил, можна успішно різати навіть перекаленное скло, з якими все-таки краще не працювати. Розпізнати його можна за синюватим (нафтових) розлучень на просвіт. Однак основні секрети скляра — психологічна установка: «Я МОЖУ РІЗАТИ СКЛО НЕ ГІРШЕ ПРОФЕСІОНАЛІВ» і, звичайно, тренування. Візьміть негідні шматки скла і набийте руку на них. І тільки коли з п'яти різів всі п'ять будуть вдалими, переходьте до більш відповідальної роботи. Удачі вам!