Як добитися рівномірності при фарбуванні стелі Фарбування застосовується більш ніж у половині випадків декорування стелі: причина цього порівняльна простота, екологічність і дуже підходить саме для цієї частини будинку специфіка матеріалу.

Проте досить часто можна помітити на пофарбованому стелі наявність плям і розлучень, особливо помітних у променях денного сонця. Іноді спроба перефарбування ще більше підкреслює екстремальні місця, що може завести новачка в глухий кут.

Нижче наведемо кілька рекомендацій, помогущих починаючому майстрові уникнути плям, напливів і розлучень при фарбуванні стелі водоемульсійною фарбою:

1. Забезпечити хороше освітлення. Найкращий варіант – проводити фарбування вдень, при природному освітленні: це дасть можливість покласти фарбу в оптимальних умовах для візуального контролю за якістю. Якщо фарбування проводитися ввечері, дуже важливо не просто яскраво освітити кімнату, але створити максимальну імітацію природного освітлення для цієї кімнати: для цього найкраще підійде прожектор, встановлений на телескопі під стелею в районі вікна. Дуже часто буває так, що стандартне яскраве освітлення кімнати потужної лампочкою з середини кімнати не дає побачити окремі види вад.

2. Відповідні умови. Для фарбування краще всього дотримуватися середніх значень вологості і температури: занадто сухе повітря помітно ускладнить спроби отримати гарне покриття, те ж саме можна сказати і про низьких температурах (+5 С і нижче).

3. Створення умов для швидкої фарбування. Якість фарбування безпосередньо залежить від швидкості і безперервності процесу: чим швидше буде пофарбована вся площа, тим краще. Для цього кімнату потрібно звільнити від усіх предметів, здатних ускладнити вільний рух. Шафа потрібно поставити так, щоб вони не уповільнювали швидкість роботи: краще місце для нього в цьому випадку – по центру кімнати, з можливістю вільно обійти його з двох сторін. Працювати з драбини у цьому випадку – дуже невдала ідея, це і довго, і утомливо. Для фарбування стелі краще застосовувати спеціальний телескопічний подовжувач для валика, що дозволяє працювати безпосередньо з підлоги. Ще один хороший варіант – великої козел або легкий стіл підходящої висоти, з можливістю вільно розмістити поряд з собою ємність з фарбою.

4. Відповідна густина матеріалу. Дуже важливо правильно розвести фарбу, щоб вона не була сильно густий, але і не лилася на

Як добитися рівномірності при фарбуванні стелі
голову. Досвідчені майстри зазвичай для першого разу обирають таку консистенцію матеріалу, щоб він на дотик нагадував рідку сметану. Другий шар накладають матеріалом трохи більш густим. В цьому відношенні краще покладатися на метод особистої перевірки, ніж на інструкції на пластиковій тарі, рекомендующей додавати максимум 10% води, а то і зовсім не додавати: справа у тому, що фарба може в процесі зберігання змінювати свою густину, і краще зайвий раз пофарбувати стелю більш рідким розчином, ніж потім мати справу з розлученнями і напливами.

5. Техніка фарбування. На валик потрібно надавати середнє тиск, сильно не навантажувати інструмент. Що стосується стратегії, то краще всього візуально розбити на поверхню 6-8 квадратів, і офарблювати їх, рухаючись методом «пятнашек»: офарбивши одну ділянку, рушити в бік, і тільки після цього – вперед, і так далі.