Поради щодо вибору ділянки для заміського будинку Заміський будинок або дача має дуже велике значення для повноцінного життя, адже це саме те місце, де можна сховатися від міської суєти і насолодитися єдністю з природою.

Якщо рішення про заміському будівництві вже дозріло, дуже важливо дуже вивірено вибрати підходящий ділянку, адже згодом щось змінити в цьому відношенні буде практично неможливо.

При виборі ділянки для заміського будинку слід звернути увагу на такі моменти:

1. Юридичний. В цільове призначення під ділянка повинна стояти запис «для будівництва житлового будинку». Це дасть гарантію як на твір будівельних робіт, так і на те, що згодом в новому будинку можна буде прописатися. Також перевіряється наявність кадастрового номера та належність ділянки до будь-якої громадської чи кооперативної організації: якщо такий факт є, нюанси будівництва потрібно буде погоджувати з її представниками.

2. Екологічний. Даний момент включає в себе вивчення місцевості на предмет наявності об'єктів, що надають ту або іншу небезпеку. Це може бути високовольтна лінія, радиоизлучательная станція: подібні об'єкти можуть перебувати не ближче ніж за 1 км від ділянки. Також слід з'ясувати, чи не здійснюють які-небудь сусідні підприємства або цеху шкідливих викидів у водоймища або атмосферу. Жваві автомагістралі можуть розташовуватися тільки з підвітряного боку і не ближче, ніж за 200 метрів.

3. Безпека. Слід уникати отшибов і віддалених від інших будинків ділянок: найкраще доглядати територію дачних або заміських кооперативах з цілодобовою охороною та пунктом пропуску на в'їзді.

4. Інфраструктура. В залежності від майбутніх потреб важливо переконатися в наявності поблизу потрібних соціальних об'єктів. Це можуть бути магазини, лікарні, автобусні зупинки, школи і т. п. Важливим критерієм виступає також наявність зручного заїзду на ділянку: особливо під час будівництва це потрібно буде здійснювати регулярно.

5. Комунікації. Переконається в тому, що необхідні для життєдіяльності комунікації розташовані не дуже далеко, адже, в іншому випадку, доведеться витратити чималі кошти на їх підведення. Мається на увазі газопровід, водопровід і електрику.

Поради щодо вибору ділянки для заміського будинку

6. Орієнтація по сторонах світу. З урахуванням специфіки наших регіонів найкращим розташуванням є орієнтація вікон житлових приміщень на південь, а господарських споруд – на північ. Виходячи з цього принципу, кращим є розташування входу на дільницю з боку півночі.

7. Рельєф. Чим рівніше майданчик, тим менше витрат на будівництво. У разі ж наявності височин і проект потрібен спеціальний, і вкладатися в будівництво потрібно буде більш істотно.