Як професійно оформити шпалерами незручні ділянки Оздоблення стін шпалерами не втрачає своєї популярності з роками завдяки свій естетичності і простоті реалізації. Але в процесі наклеювання кожен стикався з проблемою оформлення т.

н. «незручних» ділянок: іноді на це витрачається значна кількість часу і сил. Саме збереження загального рівня якості на таких ділянках і свідчить про рівень кваліфікації майстра.

Для того, щоб полегшити якісну поклейку шпалер на таких ділянках, слід взяти до уваги такі поради від досвідчених обробників:

1. Кути. Дуже важлива ділянка стін, при проходженні яких важливо зберегти відчуття монолітності. У разі внутрішніх кутів смуга шпалер приклеюється з мінімальним захождением на наступну стінку 5-10 мм, після чого цей залишок обрізається. Якщо, приміром, після завороту на іншу стіну виходить значну відстань, то краще таку смугу розрізати суходолом, відмірявши відстань до кута, з зазначеним запасом. Після кожного кута відбивається схилом контролює лінія, і перша смуга укладається по ній. У випадку з зовнішнім кутом впоратися із завданням збереження схилу після його проходження буває складніше, адже розрізати шпалери по куту в такому випадку не можна. Для досягнення хорошої якості вирішальне значення має якісне вирівнювання цієї ділянки під час підготовки підстави. Якщо ж після укладання смуги за кутом відбувається збій схилу (це можна зрозуміти з того, що наступна смуга не вкладається в стик), то перша смуга за рогом провешивается по схилу, з невеликим нахлестом на загорнутий фрагмент, а вада забирається методом вертикального розрізання. Але найпростіший спосіб – це обрізайте шпалери по кутку, відновивши висок за ним. Негарний розрив шпалер прикривається в такому випадку накладними пластиковим куточком.

2. Електроточці. Розетки, вимикачі, датчики краще всього не обклеювати по верхньому накладному елементу, витрачаючи на це багато часу. Можна просто познімати накладки, і, після поклейки шпалер, встановити їх на місце.

3. Обрізання по аркам і укосах. Доходячи до арок або укосів, потрібно зробити напуск на порожнечі в 2-3 см, і залишити шпалери до наступного дня: насухо обрізка виконується набагато швидше і якісніше. Щоб залишені завороти під час висихання не відтягували краї смуг, по периметру робляться надрізи, частотою 10-15 див.

Як професійно оформити шпалерами незручні ділянки

4. Під батареями. Складний ділянку, особливо у випадку, якщо радіатор опалення зняти немає можливості. У такому разі поклейку краще здійснювати з додаванням клею ПВА, а якщо щільність прилягання батареї до стіни значна, то можна просто пофарбувати просвіти стіни білок фарбою, а шпалери максимально підвести по краях.

5. Плінтуси. Простіше клеїти при знятих плінтусах, але в такому випадку їх доведеться знімати при кожній заміні шпалер. Тому краще клеїти шпалери, роблячи на плінтуса невеликий рівномірний заворот. Це ж стосується і дверною обналічки. Але якщо майстерності зробити цю операцію максимально рівно не вистачає, то краще не полінуватися, і познімати плінтус і переведення в готівку.