Чи можна клеїти шпалери зверху нанесеної фарби Під час ремонту в будинку або квартирі, деякі не знають, чи потрібно змивати емульсійну фарбу, якою були покриті стіни раніше. Ясна річ, що эмульсионку, бажано прибрати зі стін.

Шпалери набагато краще приклеїти до поверхні, на якій не буде водоемульсивного покриття.

Однак якщо немає бажання прибирати старі водоемульсійну фарбу і витрачати на це додатковий час, то цілком можливо поклеїти шпалери прямо на неї. Головне перед виконанням цієї роботи точно переконатися в тому, що шпалери стануть триматися на таких стінах.

По-перше, спочатку потрібно обробити стіни особливим грунтувальним засобом глибокого проникнення. Цей матеріал володіє відмінними адгезивними властивостями. Стіни покриваються грунтовкою через кожні дві години, щоб вона добре вбереться в поверхню. В результаті цього, ґрунтовка чудово вбирається у стіну і пізніше проявляє надійне скріплення шпалер з поверхнею. Так відбувається через те, що в даній грунтовці є розчинник.

Які види шпалер можна клеїти на стіни, пофарбовані водоемульсійною фарбою?

Звичайно ж, у цьому випадку можна скористатися звичайними паперовими шпалерами, але сьогодні рідко хто ними обклеюють приміщення, оскільки у них досить короткий термін служби. Найбільше зараз користуються попитом флізелінові шпалери. За рахунок особливої структури волога швидко випаровується, а відповідно стара водоемульсіонка не встигає отшелушиться. З цієї причини, даний вид шпалер чудово підходять для стін, оброблених фарбою. Плюс до всього, вартість подібних шпалер набагато менше, ніж у миються або вінілових шпалер.

Крім цього, у наш час вже досить затребуваними стали рідкі шпалерами. Вони чудово кріпляться на будь-яке покриття. Також рідкі шпалери добре будуть утримуватися і на водоемульсійною фарби.