Як самостійно обклеїти стіни шпалерами Одним з найбільш серйозних і відповідальних моментів в закінченні практично будь-яких ремонтних робіт є обклеювання стін шпалерами. Як же якісно поклеїти шпалери?

Найбільш простим і легким способом буде викликати бригаду досвідчених і кваліфікованих працівників, які під вашим чуйним керівництвом зроблять всю роботу. Ну а якщо ви не хочете довіряти настільки серйозний захід стороннім людям, то краще зробити все самому.

Підготовка поверхні стін

Перший етап, з якого необхідно починати - це стадія підготовчих робіт. Підготовка стін повинна починатися з видалення старих шпалер. Для полегшення зняття шару попередніх шпалер можна використовувати теплий мильний розчин з додаванням незначного обсягу шпалерного клею. Цей розчин треба нанести на стіни і почекати деякий час. Після намокання старе шпалерне полотно розм'якшується і його можна зняти, використовуючи звичайний металевий шпатель.

Якщо підготовлювана до обклеювання шпалер поверхня була пофарбована, то краще зробити процес ошкурювання. Ця процедура додасть шорсткості поверхні і поліпшить зчеплення з клеєм. Всі нерівності і тріщини повинні бути зашпакльовані. Після закінчення підготовчих робіт можна переходити до обклеювання поверхні стін шпалерами.

Технологія обклеювання

Як самостійно обклеїти стіни шпалерами
Для наклеювання першої смуги шпалер потрібно використовувати схил. З допомогою виска необхідно прокреслити вертикальну риску від якої і буде проводитися початок робіт. Друга смуга вирівнюється по першій, і далі роботи проводяться за таким же принципом.

Також варто звернути увагу на технологію розкрою шпалер. Якщо шпалерне полотно не передбачає підбірку малюнка, то можна підготувати кілька смуг відразу, а у разі необхідності стикування малюнка потрібно додати відстань до збігу візерунка. На підготовлену смугу шпалер від центру до країв наноситься клей. Після чого полотно потрібно скласти навпіл і дати клею вбратися. Коли просочилися клеєм шпалери можна переходити до безпосереднього наклеювання.

Обклеювання шпалер можна проводити двома способами. Якщо використовуються тонкі шпалери, то можна використовувати метод обклеювання "внахлест", а у разі застосування шпалер під фарбування, використовується метод "встик". Для того щоб на обклеєної поверхні не утворилися зморшки або бульбашки, приклеювання шпалер потрібно проводити при зачинених вікнах і дверях.

Для абсолютної висихання шпалер має пройти не менше доби.