Тканинні шпалери для стін, особливості переваги і недоліки За допомогою сучасних тканинних шпалер можна перетворити навіть саме звичайне житло. Нинішній ринок здатний запропонувати різноманітні текстури і забарвлення цього оздоблювального матеріалу, проте, не всім відомо, що він собою являє.

У цій статті ознайомимося з характеристиками, плюсами і мінусами даного матеріалу. А великий вибір пропонує магазин шпалер «Шпалери Style» в місті Тюмень.

Тканинні шпалери для стін, особливості переваги і недоліки

Історичні відомості

Тканинний обробний матеріал має більш раніше поява у порівнянні з класичними і звичайними паперовими шпалерами. Ще в давні часи стіни оброблялися шматками матерії і, через певний час, почали з'являтися шпалери, основою яких була тканина. Такий вид обробки вселяв достаток, причому це було за часів королів і продовжується зараз.

Однак, покупці, зважившись, можуть бентежитися вартістю таких шпалер, але, якщо розглянути їх переваги, то ціна себе виправдовує. Тканинна драпірування актуальна для наступних стилів: ампір, класицизм, бароко, модерн. У наш час така обробка знаходить застосування також в еко-дизайні.

З чого виробляються тканинні шпалери

В якості основи цього оздоблювального матеріалу застосовується папір або флізелін, а поверх наноситься шар текстилю. Основа може обклеюватися як цілісної тканиною, так і окремими нитками, які склеюються між собою і забарвлюється в певний колір. Текстилем можуть служити різноманітні матеріали, наприклад, джут, віскоза, льон, поліестер і багато інших. Шпалери можуть відрізнятися своїм зовнішнім виглядом, що залежить багато в чому від того, який характер покриття. Вони бувають м'якими, атласними або зовсім з унікальними характеристиками.

Переваги тканинних шпалер

Головною перевагою цього оздоблювального матеріалу, яке приваблює багатьох споживачів, можна назвати їх особливу привабливість і красу. Якщо обробити житло шпалерами на основі тканини, то його красу не зможе передати жодна фотографія. Вони приємні на дотик, ними приємно милуватися, одним словом, не шпалери, а насолода.

Ті, кому подобається здоровий спосіб життя і цінителі природи також звертають увагу на тканинні шпалери, так як цей обробний матеріал екологічно чистий і натуральний. Тканина здатна пропускати повітря, в результаті чого шпалери «дихають», що запобігає утворенню грибка і цвілі. Шпалерні фарби, в свою чергу, не токсичні, так як аналогічні тим фарбам, які забарвлюється наша повсякденна одяг.

Завдяки високій щільності матеріалу шпалери здатні поглинати шуми, таким чином, оклеив ними приміщення, ви отримаєте не тільки красу, але і додаткову звукоізоляцію.

За рахунок щільності і складу забезпечується непогана теплоізоляція. Ще однією перевагою тканинних шпалер є їх бактерицидну дію. Оклеив кімнату цим матеріалом, ви захистіть її від мікробів, тому це ідеальний варіант для дитячої кімнати.

Недоліки

Істотним мінусом оздоблювального матеріалу можна назвати високу вартість. Звичайно, вироби, що виготовляються з натуральних матеріалів, ніколи не були дешевими, тому такі шпалери здатний дозволити собі не кожен.

Якісні і натуральні вироби можуть вигоряти під дією сонячних променів, тому, при поклейці матеріалу, слід організувати грамотне освітлення.