Як правильно підібрати шпалери Затіваючи ремонт, люди стикався з необхідністю вибору матеріалів для оздоблення стін. У більшості випадків вибір падає на шпалери. І це не випадково, адже шпалери володіють рядом переваг в порівнянні з іншими матеріалами.

До переваг шпалер можна віднести:

#10004; різноманітність видів візерунків, малюнків, кольорів, текстур, що дозволяє задовольнити навіть найвибагливішого покупця;

#10004; порівняно низька вартість;

#10004; можливість компонувати шпалери з різними візерунками, а також поєднувати з фотошпалерами, декоративним каменем та іншими оздоблювальними матеріалами;

#10004; відсутність необхідності ідеальної підготовки поверхні, так як більшість шпалер має досить щільну структуру, що дозволяє приховувати невеликі нерівності поверхні стін;

#10004; відмінні експлуатаційні якості, шпалери практично не потребують догляду.

Однак не всі шпалери однакові, як же підібрати потрібні?

В першу чергу потрібно визначити розміри приміщення, рівень його освітленості, наявність і розташування віконних прорізів.

Як правильно підібрати шпалери
В невеликі приміщення не рекомендується підбирати шпалери з великими малюнками, візерунками, тому що візуально розміри приміщення зменшаться ще більше. У такі приміщення ідеально підійдуть шпалери з дрібними візерунками.

При наявності високих стель у кімнаті не потрібно вибирати шпалери з вертикальними смугами, тому що візуально стелі стануть ще вище, а розміри кімнати менше. При низьких стелях в кімнаті, навпаки, візуально простір розширюється при використанні шпалер з вертикальними візерунками.

У разі якщо поверхні стін під шпалери не ідеальної рівності, не бажано клеїти однотонні шпалери, в іншому випадку доведеться «милуватися» усіма стін після обклеювання їх шпалерами. При цьому шпалери з дрібним візерунком дозволяють приховати всі нерівності стін.

В залежності від розташування вікон у приміщенні підбирається відтінок шпалер при розташуванні їх з півночі – перевагу варто віддавати шпалер теплих відтінків; при розташуванні з південної сторони – холодних. У слабо освітлених приміщеннях рекомендуються світлі шпалери. Важливо пам'ятати також, що шпалери підбираються під колір меблів.

Далі необхідно визначитися з матеріалом шпалер, сучасними варіантами є флізелінові, вінілові, текстильні шпалери.

Вінілові шпалери створюють міцне і довговічне настінне покриття, що складається з двох шарів: паперової основи і полівінілхлоридного покриття.

Головна перевага – висока стійкість до вологи і низька схильність до вигорання, легкість миття, що дозволяє використовувати їх навіть у вологих приміщеннях.

Недолік – низька повітропроникність.

Флізелінові шпалери бувають: повністю флізелінові і на флізеліновій основі з вініловим покриттям.

Переваги флізелінових шпалер:

#10004; мають товсту основу, що дозволяє клеїти їх на стіни з невеликими вадами поверхні;

#10004; можливість багаторазового перефарбовування;

#10004; можна використовувати у вологих приміщеннях.

Текстильні шпалери є наклеєні на паперову, флізелінову або звуковбирну основу нитки або фактурна тканина з льону, фетру, шовку, джуту.

Як правильно підібрати шпалери
Як правильно підібрати шпалери
Як правильно підібрати шпалери
Як правильно підібрати шпалери

Переваги текстильних шпалер:

#10004; екологічно чисті;

#10004; висока ступінь тепло - і звукоізоляції;

#10004; низька схильність до вигорання;

#10004; легко очищаються;

#10004; приховують нерівності стін.