Класифікація шпалер і спосіб їх обклеювання Оздоблення стін завжди вимагає особливої уваги. При такому великому виборі оздоблювальних матеріалів шпалери займають одне з лідируючих місць, вони завжди актуальні і затребувані.

Стіни, обклеєні шпалерами, завжди створюють загальний фон стилю будь-якого інтер'єру.

Класифікація шпалер

По своїй якості та складових компонентів шпалери можна розділити за наступною класифікацією:
• Склошпалери «Павутинка» виготовлені з фібри скловолокна в основному застосовуються як армуюча прошарок під шпаклівку, тим самим запобігаючи появи мікротріщин на поверхні пофарбованих стін.
• Рельєфні шпалери, фони, миються відносяться до паперовим шпалерам. Поверхня таких шпалер може бути матова або глянсова.
• Комбіновані шпалери, що складаються з паперовій або флізеліновій основи з декоративним покриттям з такої тканини, як шовк, велюр, фетр, бавовна або років відносяться до текстильних шпалер.
• Вологостійкі шпалери, що складаються з паперової основи і полівінілу, відносяться до вініловим шпалерам. Такі шпалери мають гладку або тиснену поверхню.
• Бамбукові шпалери складаються з довгих целюлозних волокон і сполучних компонентів.

Технологія обклеювання стін шпалерами

Класифікація шпалер і спосіб їх обклеювання
Перед початком робіт потрібно нарізати шпалери необхідного розміру. Якщо шпалери з малюнком, то за відрізаному першому полотну треба підбирати малюнок.
Потім використовуючи схил, відбиваємо пряму лінію, відступивши від кута 3 див. До шпагату потрібно приставити правило і використовуючи будівельний олівець, проводимо лінію.

Тепер на проґрунтовані стіни наносимо клей і прикладаємо перше полотно бічною стороною точно по зазначеній лінії. Розгладжувати шпалери, потрібно використовуючи пластмасовий шпалерний шпатель від середини полотна до країв. Таким чином, видаляються залишилися острівці повітря під полотном і не збираються складочки на поверхні шпалер.

Наступні листи потрібно акуратно приставляти до попереднього полотну встик. Шви потрібно додатково притискати шпателем і прибирати виступив шпалерний клей. Місця, де виступав клей необхідно після його видалення протирати вологою (але не мокрою) серветкою.

На кутах полотно потрібно загортати на наступну стіну всього на 3 см. При необхідності робити надрізи на 0,5 - 1 см з бічної сторони загорнутого полотна, щоб запобігти перекосів у куті стіни.
ВАЖЛИВО: Під час проведення робіт з обклеювання шпалер у кімнаті не повинно бути протягів. Повинні бути закриті вікна і двері. Не можна включати кондиціонер. Такі заходи дозволяють уникнути нерівномірного висихання шпалер.