Як клеїти вінілові шпалери на основі флизелиновое Для того, щоб поклеїти шпалери, зроблені з вінілу на основі флізеліну, знадобиться декілька інструментів, серед яких шпатель, ніж для шпалер, пензлик, відро, валик, ганчірки, рулетка і плівка, добре мати лазерний нівелір і шпатель спеціально для шпалер.

Для флізелінових шпалер застосовуються тільки їх власні спеціальні клеї, застосовувати які-небудь інші є небезпечним заняттям, тому що може дати несподівані ефекти і не тримати матеріал. При наклеюванні є сенс запастися такий різновид вінілових шпалер, які мають мікропори, через які проходить повітрообмін, оскільки у цього покриття для стін є одна негативна риса – непроникність для повітря. При цьому вони відмінно миються, еластичні, мають запас міцності, не вицвітають при сонячному світлі і мають багато варіантів – спінені, товсті, гладкі, схожі на шовкографію і т. п. Дозволяють приховувати нерівності і дефекти стіни. До того, як їх клеїти, потрібно дозволити їм побути приблизно добу тому приміщенні, в якому вони будуть поклеєні. Стіни повинні бути попередньо прогрунтовані антисептиком-грунтовкою з глибоким проникненням.

Клей для наклеювання дуже важливий. Він повинен бути експрес-готовність, тобто бути готовим для використання за 5 хвилин після того, як його розвели холодною водою. Не повинен вимагати проціджування і мати посилену здатність до склеювання і високу стійкість до вологи. Повинен підходити для шпалер. Повинна бути можливість скорегувати полотно на стіні для того, щоб поєднати малюнок. Природно, клей повинен бути безпечним для людей, тварин і екологічним.

Як клеїти вінілові шпалери на основі флизелиновое
Як клеїти вінілові шпалери на основі флизелиновое

На підлогу під стінами потрібно постелити плівку, щоб не бруднити самі шпалери. Для поклейки на висоті стін потрібно додати 5 см, а потім відрізати на цю довжину шпалери. Краще нарізати відразу до чотирьох рулонів. Край шпалер слід загнути і відрізати. Леза шпалерного ножа потрібно досить часто міняти, – про це слід пам'ятати. Можна клей нанести прямо на стіну, але краще – на шпалери, вони від цього краще тримаються і з ними простіше працювати. Клей наноситься рівномірним прокатуванням валика з клеєм по шпалерах. Краще просочити клеєм шпалери, скласти обробленими сторонами разом і підготувати стіну. Поклейка проводиться з боку вікна і далі, щоб були непомітними стики. У місцях, куди важко дістати клей на стіну слід наносити пензликами. Потрібно відміряти на стіні смугу шириною в смужку шпалер і позначити. Покрити отмеренную смужку клеєм, накласти шпалери, листком. Спочатку потрібно розклеювати по вертикалі, а потім вже придавлювати смужку. Ліва рука буде тримати смужку, а права шпателем шпалер для їх розправляти.