Обклеювання стін рідкими шпалерами Види рідких шпалер з'явилися на прилавках ринків не так давно, але вже змогли заробити хорошу репутацію у покупців. Структура таких матеріалів складається з видів волокон бавовни або целюлози, барвників і клейкої маси.

Така суміш продається в пакетах, для розведення якої необхідно лише наявність води. Завдяки своєму мікропористій складом, вони добре забезпечують ізоляцію звукових хвиль в приміщенні, а також утримування в ньому тепла.

Перед тим як приступати до обклеювання стіни, її належним чином необхідно підготувати. Робоча поверхня очищається від пилу і бруду, а також від старих шпалер. Якщо є місця, які уражені пліснявою або грибком, то їх необхідно обробити і просушити. Далі слід наносити грунтовку, дозволяє поліпшувати структуру майбутнього покриття. Рідкі шпалери наносяться тільки після повного просихання стіни. Наносити їх краще всього валиком, рухами, спрямованими вниз. Такий спосіб нанесення дозволяє домогтися рівної поверхні з відсутністю швів. Професіонали воліють наносити такий тип шпалер за допомогою спеціальних розпилювальних пістолетів, використання яких вимагає деякої вправності.

Для висихання шпалерного шару потрібно не менше трьох діб. З найбільш значущих плюсів рідких шпалер варто відзначити легку заміну пошкодженої ділянки. Для цього достатньо просто зішкребти зіпсоване покриття і нанести нове. Якщо після закінчення робіт по ремонту залишилося якусь кількість розлучених шпалер, то їх можна помістити в холодильник для заморозки і використовувати в будь-який зручний час. Крім стін, рідкі шпалери добре зарекомендували себе для використання на трубах і батареях, захищаючи при цьому метал від корозійного зносу. Але для використання такого покриття труби і батареї слід заізолювати.

Рідкі шпалери мають властивість антистатики і практично не притягують пил. Догляд за ними полягає лише в невеликому очищенні за допомогою пилососа, а також видалення сильних забруднень звичайним ластиком, якщо такі є. Використання таких матеріалів декорування стін широко поширене в офісних приміщеннях. Також їх дуже часто використовують для ванних кімнат або кухонь, але після нанесення рекомендується покрити невеликим шаром лаку, оскільки в таких приміщеннях дуже часто спостерігається підвищення температури та утворення пари, неблаготворно впливає на таке покриття.