Як видалити старі шпалери Майже завжди, перед початком нового ремонту будь-якої складності, всі стикаються з такою трудомісткою роботою, як видалення старих шпалер. Роблять це різними методами.

На етикетках будь-яких матеріалів зобов'язана бути така інформація. Але рідко у кого може залишитися упаковка від шпалер, клеившихся багато років тому.

Звичайні шпалери з паперу в основному видаляють "сухим" методом. Полотнище просто поддевается шпателем і відривається від стіни. Потім від стіни видаляються залишки клею мокрою ганчіркою. Але, як правило, після зняття шпалер, на стіні залишаються висіти острівці папери. В цьому випадку доведеться їх рясно змочити, і тільки потім видалити за допомогою шпателя. А краще всього відразу всі шпалери добре намочити, і тоді пилу буде менше і робота виконається швидше.

Існують спеціальні відпарювачі, але для домашнього ремонту вони досить дорогі в ціні. Замінити такою відпарювач можна застосувавши домашню хитрість. До шпалер, які дуже міцно тримаються, прикладіть мокру тканину, а зверху пропрасувати звичайною праскою. Або відразу скористатися праскою з вбудованим відпарювачем.

Водонепроникні шпалери (винилиновые, флізелінові), природно, такими способами не здолати. Але треба пам'ятати, що такі різновиди шпалер расслаивающиеся. Тобто насамперед слід зірвати зовнішній шар, який є водонепроникним. Якщо нижній шар сильно тримається, то його можна залишити, як підкладку для нових шпалер. Але якщо він погано тримається, то його все одно доведеться видаляти будь-якими методами.

Найбільш проблематичними є водонепроникні нерасслаивающиеся шпалери. Спочатку їх треба спробувати видалити простим "сухим" методом. А ділянки, які залишилися на стіні, ретельно, але акуратно, щоб не пошкодити шар штукатурки "роздряпати" щіткою по металу.

На сьогоднішній день в будь-яких великих будівельних магазинах можна придбати спеціальну рідину, яка допоможе видалити старі шпалери, і полегшить вашу працю.