Фоотообои на двері В наш час фотошпалери є одним з найпопулярніших видів оздоблювальних матеріалів. Вони чудово освіжають вигляд як великих просторих приміщень, так і маленьких затишних кімнаток.

Фотодрук дозволяє відтворити будь-які сюжети, однак перевагу зазвичай віддається пестить погляд і заспокійливим душу пейзажам. Можливо, так відбувається через те, що більшість населення відірване від природи і проживає в містах, а десь глибоко підсвідомо сумує по лісах, полях, горах...

Задекорувати двері фотошпалерами – далеко не рідкісна дизайнерська думка. Варто зауважити, що подібного декорування підлягають не тільки вхідні і міжкімнатні двері, а також дверцята і панелі шаф. Залишається визначитися, чи ми хочемо, щоб замаскувати двері, створивши враження єдиного нерозривного простору в приміщенні, або, навпаки, виділити, створивши своєрідний стильний акцент в інтер'єрі.

У першому випадку все просто: варто лише обклеїти двері тими ж шпалерами, які присутні на стінах. У другому – відкривається простір фантазії на будь-який смак і колір. Значення, звичайно ж, мають і ціна шпалер, і матеріал, з якого вони виготовлені. Найдешевші – звичайні паперові, приклеювати їх можна на шпалерний клей.

Підходять для сухих приміщень. Барвисті і практичні вінілові шпалери. Вони не бояться вологи, тому їх можна розмістити на двері у ванну кімнату. Як варіант, розглянемо і окремо взяті вінілові наклейки. Правда, вони підходять тільки для ідеально рівних поверхонь. Флізелінові шпалери відрізняються дихаючої поверхнею і довговічністю.

Фотодрук на основі тканин, таких як льон, полотно, виглядає найбільш презентабельно, дорого і реалістично. Ну, а самі практичні фотошпалери на двері, але не поступаються по красі і презентабельності попереднім, це фотошпалери Антімаркер inter-er.pro. Хочеться зауважити, що ці фотошпалери, в тому числі, випускаються спеціально для дверей і поділяються на два види:

AntiMarker Doors і DOORFIX. Вони самоклеючі, але різниця між ними в тому, що AntiMarker Doors мають інноваційну захисну плівку, яка захищає двері навіть від механічного впливу. Всі характеристики даного захисного покриття відображені inter-er.pro.

І наостанок – правила обклеювання дверей фотошпалерами:

1) двері повинна бути належним чином підготовлена: ручки і замки зняті, поверхня очищена від нерівностей і знежирена, пофарбована або покрита лаком;

2) шпалери також повинні бути підготовлені, тобто обрізані двері під розмір з урахуванням загинів;

3) далі – якщо шпалери паперові, то клеїмо їх за тими ж принципами, що і на стіни. Якщо ми маємо справу з самоклеючими зразками, то паперову підкладку треба прибирати поступово, починаючи з верхнього краю, а самі шпалери акуратно наклеювати зверху вниз. При наклеюванні шпалери фіксують, пригладжуючи ганчірочкою за напрямком від середини до країв. Якщо раптом утворилися бульбашки повітря – видаляємо їх тієї ж ганчірочкою або м'яким шпателем, виганяючи до країв, попередньо завдавши на дефектну ділянку мильний розчин;

4) шпалери акуратно обрізають навколо технічних отворів, повертається на місце вся фурнітура, краї полотен зміцнюються клеєм.

Вдалого ремонту!