7 способів врятувати будинок від спеки без кондиціонера Відчуття домашнього тепла має мало спільного з високими температурними показниками. Про те, як не перетворити будинок в сауну, мова піде нижче. Можна, звичайно, замість домашнього вихованця пустити першим майстра по установці кондиціонера, але це було б занадто просто.

Тому ми розповімо, як в стінах середньостатистичного будинку знизити температуру, а разом з тим підтримати рівень чистоти і вологості повітря.

Це можливо такими нехитрими способами:

• Використовуйте сонцезахисні плівки для вікон. Вони відображають до 80% теплової енергії, а значить, в будинку буде прохолодніше. До того ж, колірна палітра дозволяє урізноманітнити і інтер'єр, і погляд на світ. Тільки не захоплюйтеся: дуже щільна тонування затримує не тільки тепло, але і світ, тому житло може перетворитися в темну печеру.

• Зачиняйте вікна, щоб потік гарячого повітря не потрапляло в кімнату. Ще краще буде, якщо ви їх зашторите. Для цього чудово підійдуть лаконічні римські штори, створюють відчуття легкості. Льон, як ніякий інший матеріал, доречний влітку, завдяки своєму охолоджувального ефекту.

• Повісьте жалюзі. Вони чудово підтримають будь-який інтер'єр, а якщо вони будуть з металевим покриттям, те ще і від спеки врятують!

• Вибирайте екологічні матеріали для оформлення інтер'єру. Їм не треба пояснювати, коли поглинати тепло, а коли його віддавати – все закладено природою. Підлога з плитки або каменю, цегляна оздоблення стін і т. д. при торканні приємно охолоджують тіло.

• Візуально домогтися відчуття прохолоди можна за рахунок кольору і світла. Логічно, якщо лампи не будуть сильно нагріватися, а колірне оформлення буде в холодних тонах (скандинавські, середземноморські інтер'єри).

• Аквадизайн – не нове, але постійно змінюється віяння в оформленні приміщень. Крім виконання своєї естетичної функції, він ще й надасть величезну послугу самопочуття оточуючих, зволожуючи повітря і знижуючи загальну температуру. Варіацій аквадизайну настільки багато, що він апріорі вписується в будь-який інтер'єр.

• Флорариумы відмінно виконують покладену на них функцію охолодження, поліпшення мікроклімату. Простіше кажучи, ви можете прикрасити внутрішній простір будинку живими рослинами.

Оскільки в наших широтах спека неминуча, залишається тільки їй протистояти. Знаючи, як це правильно зробити, можна не переживати те, що самопочуття, настрій або працездатність погіршаться в самий невідповідний момент, а спокійно займатися своїми справами.