Оздоблення стін у ванній з допомогою керамічної плитки В абсолютно будь-якому житловому приміщенні, ванна, як відомо, є тим місцем, де практично постійно переважає підвищена вологість, а значить, всі облицювальні матеріали сюди потрібно обов'язково підбирати тільки з максимально високим рівнем вологостійкості.

Саме тому, найбільш кращим рішенням тут, зараз як раз і вважається керамічна плитка.


Основні моменти при підборі плитки

Перш ніж приступати до вибору конкретного виду плитки для такого приміщення, дуже важливо обов'язково максимально точно визначитися з її найбільш сприятливим колірним відтінком і текстурою, а також з тим, чи будуть при цьому додатково застосовуватися різні елементи декору і спеціальні бордюри. Крім того, завчасно також потрібно продумати і те, як конкретно і яким візерунком буде укладатися плитка, і де саме будуть розташовуватися бордюри та інші деталі декору.

Безпосередньо При покупці плитки, дуже важливо обов'язково купувати подібні вироби з невеликим запасом, передбачаючи можливу підрізування. Крім того, при цьому також потрібно буде в обов'язковому порядку ще й переконатися в тому, що вся придбана плитка відноситься до однієї партії і зовсім не розрізняється по своїй тональності.

Підготовка робочої поверхні

Оздоблення стін у ванній з допомогою керамічної плитки
Для того щоб максимально якісно наклеїти подібну плитку на стіни, потрібно обов'язково мати абсолютно рівну робочу поверхню. Саме з-за цього, всі стінові поверхні, перед безпосереднім приклеюванням плитки, перш за все, потрібно піддавати вельми ретельного вирівнювання за допомогою спеціальних розчинів, виконаних на цементній або гіпсовій основі, а потім ще й процесу грунтування. Тут одразу слід зауважити, що у разі застосування керамічної плитки, робочі поверхні зазвичай не шпаклюються.

Найбільш важливі моменти при наклеюванні плитки

Починати процедуру укладання плитки можна як з верхньої, так і з нижньої частини облицьованої стіни. При цьому в будь-якому випадку, на робочій поверхні спочатку обов'язково намічається контрольна лінія, яка позначає кордон першого ряду, а вже потім по ній проводиться безпосереднє укладання самої плитки.

Наклеюється подібна плитка зазвичай за допомогою спеціального клею, який готується прямо перед безпосереднім застосуванням. Що стосується консистенції розчину, що клеїть, то вона у нього повинна бути середньою, оскільки занадто рідка суміш не буде належним чином утримувати плитку на поверхні, а надмірно густий – не буде створювати якісної адгезії з підставою.