Гіпсокартон. Його види та переваги використання Гіпсокартон, у зв'язку з низкою переваг, є дуже поширеним матеріалом для будівельних робіт. Складається з гіпсової серцевини і наклеєних шарів картону.

Гіпсокартон добре підходить для вирівнювання стін, створення міжкімнатних перегородок, виготовлення арок і інших складних поверхонь. Необхідно для кожної задачі вибрати правильну марку гіпсокартону, яка володіє потрібними властивостями.

Наприклад, для стінових панелей необхідно застосовувати стіновий гіпсокартон, а для стіни біля каміна або газового котла краще використовувати вогнестійкий. Відповідно у ванній кімнаті доцільно застосовувати спеціальний вологостійкий гіпсокартон для стелі — матеріал товщиною 9 мм, а для виготовлення арок годиться товщиною 6 мм

До основних переваг гіпсокартону відносяться наступні:

1. Хороша оброблюваність. Його можна обробляти без застосування спеціальних інструментів, робити складні або зігнуті конструкції без застосування спеціальних технологій.

2. Велика різноманітність видів гіпсокартону, які можуть застосовуватися для різних цілей.

3. Вогнестійкість всіх видів цього матеріалу.

4. Стійкість до перепадів температур.

Однак у нього є і недоліки, що обмежують застосування:

1. Майже всі види гіпсокартону бояться вологи.

2. Має низьку міцність.

За своїми властивостями та області застосування гіпсокартон поділяється на такі види:

• Стіновий, марки ГКЛ. Завжди великої товщини, приблизно 12,5 мм, він є самим міцним ряду гипсокартонов. Маркування на нього наноситься синьою фарбою.

• Стельовий гіпсокартон. Зазвичай світло-сірого відтінку, маркується синьою фарбою і має середню товщину 9,5 мм

• У вологостійкого гіпсокартону зовні зелене покриття, маркування синього кольору. Цей вид застосовується в приміщеннях з високою вологістю. Спеціальні добавки в картон і гіпс забезпечують вологостійкість гіпсокартону. Для поліпшення характеристик може застосовуватися додатковий захист у вигляді фарби, плитки або грунтовки.

• Вогнестійкий гіпсокартон забарвлений в світло-сірий колір, маркування червоного кольору. Застосовується для облицювання місць з підвищеною температурою, наприклад, стіни біля каміна. Підвищена вогнестійкість досягається за рахунок додаткового армування серцевини.

• Арочний гіпсокартон найдорожчий із зазначених видів. Товщина листів 6,5 мм. З цього матеріалу виходять різні гнуті поверхні. Листи мають можливість гнутися за рахунок скловолоконної армування сердечника.

Крім цього, листи гіпсокартону відрізняються за видами кромок. Застосовуються прямі, з потоншенням, напівкруглі та інші види кромок. Від виду кромки залежить як будуть стикуватися листи між собою.

Монтаж листів може здійснити практично кожна людина, яка хоч раз брав інструмент у руки, а так як матеріал недорогий, то можна і поекспериментувати.