Як викласти ванну керамічною плиткою Ремонт це справа довга і трудомістка і особливо якщо він робиться своїми руками. Коли справа доходить до ванної кімнати, то на перший погляд здається що невелике приміщення і справ там буде на кілька годин.

Але насправді це не так. Якщо викладати ванне приміщення плиткою, то цей процес дуже довгий і важкий. Але якщо дотримуватися правильну інструкцію, то в кінцевому підсумку робота буде виконана якісно.

Інструкція

Напевно, кожен знає таку приказку: "краще сім разів відміряй – і один раз відріж". В якійсь мірі її можна буде віднести для даної ситуації, адже якщо правильно розрахувати площу ремонтованого приміщення, то можна попередньо оцінити масштаб роботи, а також позбутися від непередбачених матеріальних витрат. Стандартний вигляд плитки зазвичай продається квадратними метрами. Обов'язково ретельно прорахуйте, скільки потрібно буде будматеріалу і природно не забудьте додати близько 5% для того, щоб можна було замінити розбиту під час укладання плитку.

Що стосується попередньо роботи, то доведеться захистити поверхню ванни, унітазу і труб.

Для цього може підійти звичайна полімерна плівка. Якщо говорити про підготовку стін, то вона буде залежати виключно від того, чим буде кріпитися плитка до стіни. Наприклад, якщо плитка буде прикріплюватися з допомогою цементу, то поверхня повинна бути злегка шорсткою. А от якщо для кріплення буде використовуватися клей, то поверхня повинна бути ідеально рівною. Якщо на стіні є також незначні тріщини або щілини, то їх необхідно буде закрити спеціальною стрічкою з скловолокна, яку можна буде купити в будь-будівельному магазині.

Як викласти ванну керамічною плиткою
Якщо клеїти плитку на цемент, то це досить складно, краще всього вибирати спеціальний клей. Використовуючи зазубрений шкребок, нанесіть клей на стіну і щільно притисніть до нього плитку.

Натискаючи на плитку її необхідно злегка рухати з боку в бік. Завдяки такій дії вона краще приляже до стіни. Наступну плитку необхідно буде точно також щільно приклеїти до поверхні. Якщо клею занадто багато, то він буде виходити через плиткові шви. Прибирати його потрібно буде акуратно і тонкою паличкою. Крім цього під час приклеювання потрібно буде відразу ж відмивати поверхню плитки, інакше якщо розчин клею засохне, то його потім буде дуже важко відчистити.

Як тільки поверхня стіни повністю викладена плиткою на завершення потрібно буде зробити затірку швів. Для цього використовують спеціальне готове засіб, яке за бажанням краще зчеплення можна додати латексне молоко. Через 20 днів після ремонту шви між плитками потрібно буде обробити герметиком, щоб там не з'являлася цвіль або грибок.