Використання силіконового герметика при монтажі керамічних плиток Герметик силіконовий є матеріалом, за допомогою якого можна здійснити низку робіт з ремонту квартири, так і виготовлення всіляких виробів, де потрібно склеювання і зарівнювання швів і стиків.

Монтаж плитки з кераміки, встановлення пластикових вікон, закладення тріщин, швів і стиків, виготовлення і ремонт акваріумів – це ті роботи, у яких застосування силіконового герметика полегшить роботи і підвищить їх якість.

Робота з герметиком – заповнення швів між плитками

Для організації якісної роботи з герметиком потрібні гумовий шпатель, спирт (або ацетон), ганчірка, малярська стрічка, вода.

Етапи робіт:
1.Для відповідних робіт слід придбати герметик, який використовується при кімнатних температурах. Поверхнева вулканізація при плюсових температурах відбуватиметься протягом не більше 10 хв, цього часу вистачить, щоб обробити шов і привести його у належний вигляд. Слід знати, що повне твердіння матеріалу відбувається набагато довше. Фахівці стверджують, що за добу затвердіє шар герметика не товщі 4 мм.

Використання силіконового герметика при монтажі керамічних плиток
2. Працювати з герметиком можна лише в провітрюваному приміщенні, оскільки пари, що виділяються герметиком при висиханні матеріалу подразнюють слизові носа і очей.
3. Перед роботою в зоні швів необхідно видалити пил і провести процедуру знежирення за допомогою спирту або ацетону. Наступний етап робіт можна буде проводити не раніше, ніж висохне вся поверхня.
4. У картриджа, заповненого герметиком, відрізати наконечник мундштука під кутом близько 45 градусів. Зріз саме під таким кутом більш зручний для робіт.
5. Перед нанесенням матеріалу на шов необхідно обклеїти плитку малярською стрічкою в безпосередній близькості зі стиком. Стрічка підлягає видаленню після нанесення клею.
6. Заповнити шов герметиком досить просто. Після такої процедури, змоченим у воді гумовим шпателем акуратно розрівняти силікон, а надлишки речовини стерти.
7. При широких швах між плитками можна використовувати додатковий прокладочний матеріал, яким можна попередньо заповнити простір стику перед нанесенням герметика.
8. Сліди герметика після виконання робіт слід видалити з плитки, не чекаючи його затвердіння, оскільки для позбавлення від затверділої маси потрібні спеціальні хімічні склади.
9. По закінченні всіх робіт інструменти та руки потрібно промити проточною водою з милом.