Які бувають підлоги в будинку і що необхідно враховувати при встановленні статі Ви тільки починаєте замислюватися про будівництво свого будинку або каркас вашого будинку вже зведений і ви приступаєте до внутрішніх робіт? Тоді саме час поговорити про те, які бувають підлоги в будинку і що необхідно враховувати при встановленні статі.

Розглянемо особливості, плюси і мінуси кожного з варіантів.

Підлоги з дерева

Основа дерев'яної підлоги – це конструкція з дерев'яних брусів, покладених один від одного на відстані від 40 до 70 сантиметрів. Поверх такої конструкції проводиться монтаж дерев'яних дощок або фанери в один або два шари, в залежності від відстані між лагами (брусами) і вашого бажання. Після монтажу основи практично відразу можна приступати до укладання підлогового покриття, будь то паркетна дошка, ламінат або ковролін. Однак необхідно врахувати, що при укладанні кахельної плитки або керамограніта, на поверхню основи для забезпечення зв'язки укладається в два шари цементно-стружкові плити (ЦСП).

Такий спосіб найчастіше використовується при будівництві дерев'яних котеджів. Плюсами даного варіанту облаштування поля є швидкість і простота монтажу, а також, що не мало важливо, широкі можливості з утеплення та звукоізоляції.

Однак не варто забувати, що деревина може бути піддана нападу термітів, вона добре горить і вбирає вологу. Тому якщо ваш вибір припав на цей варіант підлоги, настійно рекомендуємо використовувати спеціальні засоби, щоб забезпечити довголіття вашій підлозі.

Підлоги з бетону

Установка бетонних підлог – процес досить тривалий і супроводжується великою кількістю води і цементної і пісочної пилу. На основу з піску розкладається гідро - і теплоізоляція, після цього наливається бетон товщиною не менше 5 см. Як тільки перший шар охолов, укладається другий шар, що забезпечує остаточну рівність. Якщо основою підлоги є не земля, а бетонна плита, то другий шар можна встановлювати безпосередньо на плиту, не забувши при цьому гідроізоляційний матеріал.

Після остаточного висихання верхнього (чистового) шару можна укладати керамічну плитку, паркет або ламінований паркет. Все залежить від призначення приміщення і вашої фантазії.

На відміну від дерев'яних підлог бетонну підлогу абсолютно не боїться ні цвілі, ні комах, тому додаткової обробки не потрібно. Такі підлоги, як правило, встановлюються в цегляних, блокових чи кам'яних будинках.