Будуємо альтанку на своїй ділянці Альтанка є улюбленим прикрасою, як на дачі, так і на земельній ділянці приватного будинку, ось до речі www.dybles.ru де можна придбати собі земельну ділянку.

У магазинах представлені різні види розбірних альтанок, але вони не зрівняються з альтанкою зробленої на замовлення за вашими ескізами або побудованої власними руками. Альтанки буваю різних видів.

Це можуть бути і металеві зварені конструкції, побудовані з цегли, дерева, інших матеріалів. Альтанка може бути відкритою, а може бути побудована у вигляді невеликого павільйону, з дахом, вікнами і невеликою кухнею для приготування різних страв, а також мангал для шашлику і барбекю. Така альтанка нагадує невеликий літній будиночок.

Також різні їх форми – і квадратні, прямокутні і круглі, і п'ятикутні, і багато інших варіантів. Красиво виглядає, якщо альтанка обсаджена виноградом, або якими-небудь кучерявими рослинами. Така альтанка стане улюбленим місцем для відпочинку вашої сім'ї. Для альтанки важливо вибрати відповідне місце, бажано в дальньому кутку ділянки, закритим від вітрів, віддаленому від дороги, подалі від вуличного шуму. Звичайно ж розмір альтанки залежить від розміру саду, чим менше сад, тим менше потрібно будувати альтанку.

Будуємо альтанку на своїй ділянці
Будуємо альтанку на своїй ділянці

Найчастіше альтанку будують з дерева, це може бути сосна або дуб. Найпростіший варіант – з бруса, прольоти з'єднати гратчастими панелями. Дерево необхідно обробляти водовідштовхувальним складом. Перевагою дерев'яної альтанки є швидкість її будівництва, гарний зовнішній вигляд. Якщо додати в дизайн альтанки кам'яні елементи, наприклад піч, оброблена камінням, фундамент з каменю, можна побудувати альтанку з незвичним оригінальним дизайном. Звичайно ж в альтанці повинно бути освітлення.

Кована альтанка підійде і для невеликої присадибної ділянки. Вона не буде виглядати нагромадженням. Металеві елементи покривають антикорозійним складом. Зазвичай для вуличних альтанок використовується гаряча фарбування порошковою фарбою. Велика альтанка з цегли чи каменю підходить для великих ділянок і, звичайно ж, вона повинна вписуватися в стиль вашої ділянки. У таких альтанках доцільно побудувати гриль-піч або камін, обладнати невелику кухню, підвести для зручності воду.

Будуємо альтанку на своїй ділянці
Будуємо альтанку на своїй ділянці

Для установки або будівництва альтанки необхідно підготувати ділянку. Його насамперед необхідно вирівняти, викласти в основу, наприклад, тротуарної плитки, дерева, передбачивши ухил для стоку води. Їли альтанка важкої конструкції, наприклад, з цегли, необхідний фундамент. Часто використовуються армовані бетонні плити, це швидко і практично. Для альтанки з невеликою вагою підійде стовпчастий фундамент, який можна побудувати і власними руками. Для цього на розміченій території забирається верхній шар грунту і по периметру на глибину промерзання вкопуються стовпчики, які можуть бути з дерева або цегли. При правильній обробці дерева, воно прослужить близько 15-17 років. При встановленні стовпчиків необхідно користуватися рівнем.

По периметру альтанки укладаються дерев'яні лаги. Наступний етап будівництва альтанки – встановлення несучих балок, які скріплюються між собою поперечними балками з бруса, кількість балок залежить від форми вашої альтанки. На цих балка кріпитися дах альтанки. Дах альтанки виготовляється з дерев'яних лаг, і вона повторює форму підстави альтанки. Найкращим матеріалом для облаштування даху буде гнучка черепиця, вона прослужить на вашій альтанці довгий час, модно використовувати і металеве покриття, але краплі дощу, що падають на таке покриття будуть створювати багато шуму.

Будуємо альтанку на своїй ділянці
Будуємо альтанку на своїй ділянці

Будівництво альтанки не таке вже й складна справа, при бажанні і невеликих витратах можна організувати в своєму дворі прекрасне місце для відпочинку.