Укладаємо плитку методом на ляпухи Сьогодні все дуже модні, знаючі, що мають інтернет.

І коли майстер приходить робити роботу з облицювання плиткою, господиня уважно стежить, як він виконує процес, тому що вона подивилася, як робиться в інтернеті.

Тобто, коли поверхня штукатуриться по маяках. Потім за допомогою тонкої гребінки накладається розчин на плитку, і плитка приклеюється до стіни. І, от, вона каже:

- Мені, будь ласка, за 50 гривень покладіть плитку. – Вважаючи, що все дуже швидко і просто. А те що стіна крива, не розуміє.

Як же плитка може коштувати 50 гривень за метр, якщо одна штукатурка на сьогоднішній день коштує 50 гривень. Тому в таких випадках, коли не вдається зійтися в ціні, і не проти замовник, можна покласти плитку на ляпухи. Але це не дуже правильно. Якщо є можливість вирівняти поверхню, обов'язково зробіть це. В інших випадках можна використовувати метод «ляпухи». Але, все одно, потрібно стежити щоб заповнюваність плитки виходила не менше 70%, а особливо кути. Вони найбільш вразливі.

На ляпухи ні в якому разі не можна облицьовувати підлогу або сходинки. На стіні ж, вже з 2 ряду, можна так робити.

Якщо плитка розміром 20х30 см, то ви кладете, в залежності від необхідного шару, ляпухи по кутах плитки та в шаховому порядку посередині. Потім плитку притискаєте до стіни. Якщо простір під плиткою заповнено на 70% і більше, то така плитка буде міцно триматися. Зламати її можна тільки ударом молотка. Я не думаю, що хтось буде бити молотком по стінах, щоб перевірити міцність покладеної плитки.

Розчин.

Якщо товщина шару розчину не перевищує 1 см, використовуйте звичайний плитковий клей. А якщо стіна настільки нерівна, що потрібно збільшувати шар, доведеться робити спеціальну суміш з додаванням піску і цементу. Хороші показники у суміші, приготовленої в наступній пропорції: клей плитковий – 3 частини, пісок – 3 частини, цемент – 1 частина.

Що нам це дає? При товстому шарі розчину, після його висихання, плитка не буде втягуватися. Оскільки, якщо замішати навіть густо один плитковий клей, після висихання він втягнеться. І там де клею більше, плитка втягнеться більше, де шар менше – меншим буде і ефект її втягування. І ваша рівна поверхня, над якою ви працювали, виявиться зовсім і не рівною. Тому використовуйте зазначену суміш.

Як робити рівні шви?

Перший ряд опирайте на прибиту до стіни рейку. Якби шар був тонким, можна було б на стіні відбити лінію і орієнтуватися на неї.

Не без того, що іноді нам доведеться десь, щось підрівнювати, але, загалом-то, якщо рівна дошка, то всі інші ряди будуть у вас виходити красивими, з рівними швами. У кожне перехрестя швів вставляйте пластиковий хрестик.

Не хвилюйтеся про те, що розчин попливе. Суміш, запропонована мною, швидко застигає. Але зловживати не варто. Рекомендую рухатися, якщо ви працюєте у ванній, рядами. Не постенно, а по периметру. Спочатку весь перший ряд, потім другий і так далі. Таким чином розчин буде встигати схоплюватися і не попливе.

До речі якщо товстий шар розчину робити чистим плитковим клеєм, якраз ймовірність утворення хвиль під дією гравітації, дуже висока.

Тепер ви все прочитали, все знаєте, і помилок у вас не буде.