Укладання плитки на сходи ганку Ганок є елементом фасаду будівлі: приватного будинку, офісного приміщення, магазину. Воно повинно бути естетично привабливо, безпечно і довговічно, так як прохідність біля сходів може бути підвищена.

Для обробки вуличної сходи найпопулярнішою в даний час є плитка, так як вона зручна в монтажі, при правильному виборі матеріалу надійна і механічно стійка. Укладання такої плитки може проводитися своїми руками, вона не представляє особливих складнощів, якщо послідовно виконувати етапи.

Перед роботою поверхня очищається і вирівнюється.

Обов'язкова розмітка ниткою, яка орієнтує в процесі. Краще якщо ця нитка буде якогось контрастного кольору по відношенню до поверхні і самою плиткою. Такий вибір зробить роботу набагато легше для ваших очей. Виміряється ширина швів і вирізаються кутові деталі.

Наноситься клей шаром, який дорівнює товщині плитки. При цьому не варто наносити його відразу на всю поверхню, так як він швидко застигає.

Клей розрівнюється за допомогою шпателя з щербинами. Елементи оздоблення прикладаються і притискаються. Починати необхідно укладати з кутових вставок та площі опори.

Укладання плитки на сходи ганку
Укладання плитки на сходи ганку

За допомогою будівельного рівня перевіряється рівність укладання всіх деталей облицювання. Перед тим як використовувати свій будівельний рівень прямо на плитці, не зайвим буде скористатися водяним рівнем для перевірки самої поверхні на наявність нерівностей. На відміну від звичайного рівня, водяний при правильному використанні не помиляється взагалі. Виступаючі складові частини плитки пристукують гумовим молотком. Якщо здійснювати ці дії не гумовим молотком, з'являється можливість відколоти частину плитки.

Для запобігання деформації до застигання встановлюються хрестовини між окремими елементами плитки для ганку на вулиці. Залишки клею краще відразу ж витерти, так як після застигання його буде складно прибрати, а в деяких випадках це взагалі стане неможливим.

В кінці роботи облицьовуються зони під сходами (подступней). Потім хрестовини знімаються, а шви затираються.

Варто пам'ятати, що монтаж є запорукою успішної експлуатації плитки на довгі роки. У разі використання неякісного клею, нехтування правилами укладання елементи можуть відходити і відвалюватися. У результаті буде потрібно корекція покриття або навіть повна заміна плитки. Але навіть після цього, швидше за все плитка втратить свою естетичну красу, і вся плитка не буде виглядати одного, цілісною картиною. Тому буде краще не порушувати правила укладання плитки на сходи ганку.