Як покласти керамогранітную плитку на підлогу З допомогою керамогранітної плитки зараз проводяться облицювальні роботи в приміщеннях різного призначення. Широка сфера застосування такого матеріалу пояснюється наявністю у нього багатьох експлуатаційних переваг.

Принаймні, керамограніт набагато міцніше і довговічніше простий керамічної плитки. Він довго не стирається, тому присутній на ньому малюнок не втрачає свою чіткість. Але як саме укласти керамограніт? Найчастіше його використовують для облицювання підлог.

Підготовка підлоги до укладання керамограніта

Хоча міцність керамогранітної плитки неймовірно велика, її все одно необхідно укладати на гладку поверхню. Тому в першу чергу підлога під керамограніт позбавляється від старих оздоблювальних матеріалів і добре відмивається. Після цього потрібно усунути присутні на ньому перепади висот. Самий універсальний матеріал для цього – цементно-піщана суміш. Спочатку чорнову підлогу грунтується, а потім на нього виливається розчин. В залежності від товщини шар такого складу може висихати від 5 днів до 3 тижнів.

Монтаж керамогранітної плитки на підлогу

Безпосередньо перед укладанням матеріалу потрібно додатково покрити робочу поверхню грунтовкою. Коли вона висохне, приступають до монтажу плиток. Починати роботу необхідно від кута приміщення. Для керамогранітної плитки використовується той же клейовий склад, що в процесі укладання простого кахлю. Розчин наносять на поверхню, після чого прикладається сама плитка.

Наступний елемент необхідно відокремити від раніше укладених пластиковими роздільниками. Щоб шов вийшов рівним, а облицювання щільною, плитки слід підбивати один до одного гумовим молотком. Також потрібно постійно стежити, щоб плитка укладалася строго горизонтально, оскільки із-за різниці в товщині розчину на сусідніх ділянках можуть виникати нерівності.

Затирка швів в облицюванні з керамограніту

Щоб облицювання змогла успішно протистояти волозі, що залишаються в ній шви повинні бути ретельно герметизовані. Для цього використовуються герметики або затірки, які поміщаються у зазори між плитками. Попередньо необхідно видалити раніше встановлені пластикові роздільники. Якщо затірка потрапляє на поверхню плитки, її відразу потрібно усувати.

Приблизно через добу затирка висохне. Тоді можна ретельно вимити підлогу, щоб видалити з керамограніта залишилися забруднення. І далі можна приступати до експлуатації облицювання.