Основні способи виготовлення бетонної плитки Одним з найпопулярніших матеріалів для укладання садових доріжок і майданчиків є тротуарна плитка з бетону. Це пояснюється її дешевизною і надійністю: при цьому окремі умільці виготовляють подібний матеріал безпосередньо укладальний на дачі.

Виготовляється бетонна плитка одним нижчеперелічених способів:

1. Вібропресування. Даний спосіб передбачає викладку приготовленої суміші в спеціальні форми: місцем їх розташування виступає вібруючий стіл. Другою важливою особливістю даного методу є наявність пуансона, що надає тиск на речовину суміші. За допомогою даного преса суміш відмінно ущільнюється, адже крім тиску до 35 атмосфер, йому також повідомляється постійна вібрація. Метод вібропресування відрізняється відмінною продуктивністю, і нерідко є повністю автоматизованим. Отримана продукція хоч і не відрізняється особливою витонченістю, проте здатна переносити значні експлуатаційні навантаження: найчастіше така плитка має просту точну форму і відрізняється довговічністю, морозостійкістю, міцністю. Особливістю поверхні вібропресованої плитки є її шорсткість, що особливо підходить для ділянок з підвищеною прохідністю людей, з причини безпеки при утворенні льоду. При необхідності поверхню плитки можна піддавати шліфовці, поліровці і нанесення смуг антиковзання.

2. Вібролиття. В даному випадку пластикові або гумові форми заповнюються сумішшю: після цього здійснюється їх установка на вібростіл і утрамбовка. Цей метод є більш дорогим і тривалим: після трамбування форми зазвичай ставлять в тепле місце для вистоювання протягом 15-ти годин. Що стосується якості і довговічності, то отримана таким способом

Основні способи виготовлення бетонної плитки
продукція практично не поступається вібропресованої, хоча окремі геометричні дефекти іноді допускаються. Вібролита плитка відрізняється більше естетичністю, що виражається в більшій багатстві форм, кольорів і наявності малюнків. Поверхня такої плитки в основному блискуча, що сприяє особливою презентабельності елементів. Важливо врахувати, що у зимовий час це є проблемою, так як при найменшій паморозі значно збільшується слизькість покладеної таким чином доріжки. Стійкість до морозів також не дуже висока, що може призводити до утворення тріщин: з цієї причини в процесі вібролиття в розчин додають спеціальні добавки у вигляді пластифікаторів і модифікаторів, що ще більше збільшує вартість готової продукції.