Плитку на підлогу Вибір підлогового покриття слід проводити в залежності від того, які завдання цього покриттю належить виконувати, а сміливо можна брати якщо наприклад rus-plit.ru.

В місцях з високою вологістю, таких як туалет, ванна або кухня, від застосування ламінату або паркету доведеться відмовитися. Доведеться вибирати між лінолеумом або підлогової плиткою. Підлогова плитка обійдеться дорожче. Але міцність і стійкість до впливу часу роблять її більш кращим матеріалом.

Для початку треба правильно вибрати плитку. Тут слід відштовхуватися не тільки від дизайну та естетики. Настінна або фасадна плитка, в силу своєї малої механічної міцності, категорично не підходять для укладання на підлогу. Використовувати доведеться саме підлогову плитку. Перевагу варто віддавати плитці з матовою або структурованою поверхнею, оскільки глазурована поверхня блискучою плитки занадто слизька. Спочатку необхідно визначитися з методом укладання плитки.

Найбільш простий спосіб укладання підлогової плитки – базовий. У цьому випадку плитку слід почати викладати від кута, дотримуючись зазори. Але можна вибрати і діагональний метод укладання, коли плитку встановлюють під кутом в 45 градусів. Можлива і укладання в розбіг. Тоді першу плитку доведеться встановити посеред приміщення і орієнтувати викладку інших елементів на неї. Для вирівнювання зазорів між плитками краще всього скористатися наявними у продажу спеціальними пластиковими хрестиками.

При будь-якому способі укладання вам навряд чи вдасться уникнути витрат матеріалу на різання. А це означає, що купувати плитку доведеться з запасом, який повинен становити, залежно від геометрії приміщення, не менше десяти відсотків загальної площі. Це позбавить вас від необхідності в самий відповідальний момент мчати в магазин, щоб придбати недостатню кількість плитки. До того ж не виключено, що потрібного вам матеріалу там може вже не бути. Для різання плитки можна задіяти і звичайний склоріз. Але набагато розумніше використовувати для цих цілей спеціальний плитковий різак. Непогано справляється з завданням і дискова шліфувальна машина – «болгарка». За допомогою такого інструменту ви зможете виконати обрізання плитки з складної конфігурації.

Плитку на підлогу
Плитку на підлогу

Укладають плитку на попередньо вирівняну підлогу. Спеціальний плитковий клей наносять теркою. Чим більше розмір плитки, тим крупніше повинні бути зуби на використовуваної для нанесення клею тертці. За допомогою рівня необхідно відстежувати, щоб плитка лягала рівно. Для підгонки плитки існують спеціальні молотки з гумової або пластикової ударною частиною. Надлишки клею необхідно видаляти негайно, не чекаючи, поки він затвердіє.

Пройтися по укладеній плитці ви зможете не раніше, ніж через тиждень після закінчення робіт. Тільки тоді ви зможете бути впевнені, що покриття готове до експлуатації. Тоді ж можна зробити і затірку швів, якщо в цьому виникне необхідність.