Як правильно зробити плитковий кухонний фартух Декорування стін за допомогою кахельної плитки є найбільш прийнятним рішенням для кухні. Адже стіни в умовах кухні переживають досить специфічні навантаження – підвищену вологість, значні коливання температури, бризки їжі, жирні випаровування, гар від роботи газових плит і т.

п. саме керамічна плитка здатна не тільки добре переносити всі ці впливу, але також добре митися в разі забруднення. Укладання кахлю на всю площу стін – задоволення не дешеве. Альтернативним, більш дешевим варіантом є оформлення плиткою найбільш піддаються експлуатаційним навантаженням ділянок – над плитою і миттям. Такий варіант декорування називають «кухонним фартухом».

При виборі плитки враховується як загальна інтер'єрна картина, так і здатність матеріалу з найменшими втратами переносити забруднення. Кахель з матовою поверхнею для укладання фартуха краще не застосовувати, так як він швидше брудниться. Розмір зазвичай вибирається в залежності від розмірів самої кухні: чим просторіше приміщення, тим більш великі елементи будуть виглядати, як підходящі. Для квартирних кухонь стандартних розмірів самим прийнятним варіантом виступає кахель розміром 10х15 см з глянцевим покриттям.

Укладальні роботи починаються з розмітки майбутнього фартуха, і очищення підстави стіни під його монтаж. Для цього всі великі вади на стіні потрібно закласти штукатурним розчином, якщо стіна дуже гладка – зробити насічку або обробити її жорсткою металевою щіткою. Після цього всі підстави грунтується, для забезпечення необхідної адгезії з плитковим клеєм.

При укладанні фартуха найзручніше застосувати опорну планку, яка розміщується в горизонтальному положенні, по нижньому зрізу першого ряду. Це запобіжить сповзання елементів під час схоплювання клею. Облаштовуючи фартух, намагаються обійтися без подрезок кахлю, прорахувавши його розміри так, щоб увійшло повне число елементів. Так як робоча поверхня буде нести значну експлуатаційне навантаження, необхідно використовувати клей спеціального посиленого типу.

Як правильно зробити плитковий кухонний фартух

Укладання проводитися в горизонтальному напрямку, починаючи від кута. Після приклеювання 3-4 елементів їх положення перевіряється за допомогою рівня. Для дотримання рівномірності швів краще всього застосувати монтажні хрестики, а стики згодом заповнити спеціальної затіркою вологостійкого типу. Після того, як усі покладені ряди, фартух залишається до повного висихання клею – зазвичай це становить 2-3 доби. Після цього нижня опорна планка може бути демонтована.