Вибираємо опалювальну систему Відповідальний підхід до вибору типу опалювальної системи та її правильної організації це запорука не тільки фізичного комфорту і затишку Вашого житла, але і безцінного здоров'я Вашої сім'ї.

Добре продумана система опалення допоможе істотно знизити витрати палива. Тому планування опалювальної системи є одним з ключових моментів при обустраивании житла.

Застосування якісно нових підходів і технологій в області проектування систем опалення надає можливість підібрати найбільш оптимальний за різними показниками вид опалення. Найбільш затребуваними на ринку є: системи типу "тепла підлога", радіаторне опалення, тепловентилятори, повітряне опалення, конвектори та ін.

Принцип дії найбільш традиційної системи обігріву з використанням радіаторів полягає в послідовній передачі тепла від котла теплоносію, від теплоносія радіаторів і від радіаторів обігріваючому приміщенню. Найоптимальнішим з точки зору "ціна - якість" можна вважати варіант: алюмінієві або біметалічні радіатори.

Теплі підлоги відрізняються більшою безпекою і ергономічністю. Серед цієї категорії обігріву розрізняють електричні (на основі електричного кабелю під напругою), водяні (на основі пластикових труб з циркулюючою водою), інфрачервоні (генерування інфрачервоних променів за допомогою спеціальної плівки з напиленням карбонових нанотрубок) теплі підлоги.

Повітряне опалення відбувається за рахунок подачі в приміщення теплого повітря. Цей спосіб обігріву економічний, характеризується простотою монтажу і обслуговування, надійність. Серед істотних недоліків - забруднення повітря, шум, суттєву різницю температури між підлогою і стелею.

З метою постійного підтримання оптимального мікроклімату часто використовують тепловентилятори або так звані "теплові завіси". Принцип дії полягає в поділі повітряних мас, що знаходяться всередині і зовні приміщення і перешкоди, таким чином, проникненню холодного повітря.

Дія конвектора полягає в нагріванні навколишнього середовища за рахунок прогрівання потоків повітря за допомогою нагрівальних елементів. За способом установки розрізняють підлогові і настінні конвектори.