Як підібрати фанеру для монтажу сухої стяжки При формуванні сухої стяжки підлоги власники нерідко використовують такий матеріал, як звичайна фанера. Це легко пояснити, оскільки даний виріб володіє невеликою вартістю і дуже легко вкладається власними силами.

Щоправда, отримати по-справжньому якісну стяжку вдасться тільки в тому випадку, якщо саму фанеру підібрати правильно. На які моменти повинно бути звернуто принципову увагу?

1. Товщина фанерних листів

Принципово важливо, щоб використовується фанера володіла великою товщиною. Адже в іншому випадку вона може деформуватися досить швидко. Використовувати потрібно фанеру, товщина якої становить не менше 18 мм. Звичайно, при дотриманні такої умови суха стяжка помітно підніме рівень підлоги. Зате вона не буде тріскатися і стане надійною основою навіть для важких підлогових покриттів в подальшому.

2. Рівень вологостійкості фанери

Необхідно купувати фанерні листи, що мають гарну вологостійкість. Все-таки не можна гарантувати, що під фанеру не потрапить волога при експлуатації. Якщо ж роботи виконуються в приміщенні з високою вологістю повітря, дотримання цієї умови і зовсім стає необхідністю. Вологостійка фанера зможе служити набагато довше. Також вона захистить плиту перекриття від вологи, тому не з'явиться цвіль.

3. Якість обробки поверхні

Сучасну фанеру випускають у великій кількості зразків. Наприклад, вона може мати шліфований лицьовий шар. Власникам найчастіше здається, що покупка такого матеріалу – нераціональна трата коштів. Насправді, фанера шліфована підходить для укладання стяжки підлоги набагато краще, ніж нешлифованная. Справа в тому, що вона надалі дозволяє максимально якісно укласти будь-яке підлогове покриття. Особливо важливо, щоб фанера була рівною, якщо планується укладати лінолеум або ковролін.

4. Сорт фанерних листів

Як не дивно, сорт фанери особливо великого значення не має. Цей показник відображає, в першу чергу зовнішній вигляд фанерного листа, а не його якість. Оскільки суха стяжка буде закрита декоративним матеріалом, можна придбати фанеру нижчих сортів. Все одно результат роботи буде відмінним.

Враховуючи названі особливості при купівлі фанери для створення сухої стяжки, власник зможе провести ремонтні заходи якісно. Тоді він напевно буде насолоджуватися чудовим підсумком роботи, а підлогове покриття прослужить довше.