Сходи з дерева різновиди конструкцій Застосовується для сполучення між поверхами дерев'яні сходи дуже часто можна сміливо назвати витвором мистецтва. При цьому, дані будівельні елементи можуть як однорідними, так і комбінованими з різних матеріалів.

Дуже популярно використання бетонної або металевого підстави, з подальшою обшивкою деревиною.

Розрізняють такі конструкції дерев'яних сходів:

1. Маршові. Мають найбільш простий пристрій, куди входять окремі марші. При цьому маршові дерев'яні сходи можуть бути як прямого, так і поворотного типу. Прямі монолітні сходи найчастіше виконуються з бетону, з подальшою оббивкою деревом.

2. Консольні. Володіють більш складною конструкцією, ніж маршові. Незважаючи на пристінне розташування, видимі масивні поручні і опори відсутні: це повідомляє сходах якусь «легкість». Для забезпечення надійності фіксації ступенів з дерева до стіни, застосовуються анкерні кріплення, відрізняються міцністю і стабільністю. Щоб поміняти підлогове покриття приміщення, демонтаж консольної сходи не потрібно.

3. Гвинтові. Не самий зручний для експлуатації варіант: найчастіше використовується в приміщеннях з обмеженим простором. Подібні дерев'яні сходи комбінуються із прямих, і гвинтових криволінійних елементів.

4. Хребтові. Отримали свою назву через зовнішньої схожості з хребтами: окремі елементи при цьому з'єднуються послідовної вставкою один в одного. Це відкриває широкі простори для комбінування планувальними рішеннями, завдяки чому геометрія готового виробу практично не має обмежень. Із-за складності хребтове дерев'яних сходів найчастіше

Сходи з дерева різновиди конструкцій
доводиться застосовувати гнучкі поручні. Сходи такого типу вважаються найдорожчими з усіх.

Будь-яка дерев'яні сходи потребує додаткових заходів щодо поліпшення захисних властивостей деревини проти вологи і мікроорганізмів. При цьому враховуються також тонуючі характеристики використовуваних матеріалів. Дуже важливо, щоб застосовувана лакофарбова продукція не викликала алергію. Фарбування збірної сходи найчастіше проводиться в розібраному вигляді за допомогою фарбопульта: збираються окремі елементи тільки після повного висихання фарби або лаку. В якості матеріалу для дерев'яних сходів найчастіше застосовується деревина твердих порід. Найбільш популярні в цьому відношенні бук, дуб, клен, ясен, мають високу міцність і відмінну стійкість до експлуатаційних навантажень. Хвойні породи застосовуються в тому випадку, якщо приміщення погано опалюється.