Як звести міжкімнатну перегородку з цегли Часто зустрічається ситуація в будівництві – потреба облаштувати у приміщенні великої площею кількох кімнат, застосувавши перегородки. Для цієї мети використовується цілий ряд різних матеріалів, але для кам'яного або цегляного будинку краще всього підійде цегла.

Хоч його маса і важче від, наприклад, гіпсокартону або дерева, але зате отриманий простінок відрізнятиметься значністю, міцністю і довговічністю. По суті, це буде повноцінна стіна, яку можна без всяких обмежень декорувати і свердлити.

Процес спорудження перегородки із цегли не дуже складний, тому можна зробити це самостійно, дотримуючись при цьому такі рекомендації:

1. Вибір цегли та типу розчину. Так як простінок монтується всередині житла, особливих атмосферних навантажень він відчувати не буде. Тому при виборі типу цегли основним критерієм є необхідна товщина перегородки, і, залежно від цього, обирається варіант з силікатним або простим червоною цеглою (укладання проводиться в пів-цегли). Те ж саме стосується і розчину: унаслідок експлуатаційного комфорту зазвичай застосовується звичайна суміш цементу і піску 1/3.

2. Укладання. На підлозі потрібно відбити лінію розміщення простінка, очистити ділянку від пилу і бруду, і укласти рубероидную підкладку. Для контролю рівності укладання між двома суміжними стінами натягується будівельна мотузка, з можливістю піднімати її в залежності від ряду. Товщина розчину повинна бути не менше 1-1,5 см, укладання проводиться за принципом суцільних рядів, зі зміщення кожного подальшого ряду в шаховому порядку. Для армування на кожні 3-4 ряди використовується прокладка металевої сітки, а кожен п'ятий ряд прив'язується до бічних стін за допомогою забитих сталевих штирів, попередньо пофарбованих для захисту від корозії. Розміри дверних або інших прорізів дотримуються у відповідності з будівельним планом.

Як звести міжкімнатну перегородку з цегли

3. Фінішна обробка. Після повного висихання отриманого простінка його потрібно поштукатурити, використавши для цього цементний або гіпсовий розчин. Поверх штукатурки проводиться шпаклювання, шліфування і фінішне декорування: це може бути фарбування або обклеювання шпалерами. Іноді можуть застосовуватися декоративні види штукатурки – венеціанська, фактурна і т. п. Все залежить від види спільної обробки приміщення. В окремих випадках, для досягнення додаткової звукоізоляції, простінок обробляють відповідними матеріалами.

Перегородка з цегли – дуже надійний і міцний спосіб споруди міжкімнатних простінків, однак перед початком його споруди слід переконатися, чи витримає значно зрослу навантаження підлогове перекриття. В іншому випадку доведеться скористатися каркасним варіантом.