Особливості використання клею для лінолеуму Використовуючи клей для лінолеуму забезпечується надійне з'єднання покриття з основою. Однак, щоб процедура вийшла якісною, потрібно грамотний вибір матеріалу.

Кожен вид клею відрізняється своїми перевагами і недоліками, про що піде мова в цій статті. Компанія підлогових покриттів «Forbo» пропонує http://comfortpol.ru/ КЛЕЇ FORBO.

Особливості використання клею для лінолеуму

Клейовий спосіб укладання: плюси і мінуси рішення

Розглядаючи переваги використання клею, виділяють наступні:

• підлогове покриття якісне закріплюється до основи, в результаті чого збільшується міцність;

• у разі склеювання лінолеуму матеріал не стане псуватися, якщо пересувати меблі;

• матеріал, покладений за допомогою цього способу, прослужить на 50% довше;

• шви стають більш міцними;

• не стануть утворюватися здуття від ніжок стільців.
Але, варто зазначити, що даний спосіб передбачає і деякі негативні якості:

• необхідно почекати того, поки клей повністю не висохне. Кожен вид виробу потребує певний час до того, поки він висохне, що, зазвичай, вказується на упаковці самим виробником;

• встановлювати меблі на покриття можна лише після того, як клей повністю схопиться;

• при приклеювання лінолеуму можуть виникати певні дефекти. І приховати їх буде досить складно, якщо порівнювати із застосуванням мастики. У зв'язку з цим рекомендується встановлювати чорнову стяжку на основу. За допомогою мастики певні дефекти можна приховати, проте її вартість в рази вище в порівнянні з клеями.

Як вибрати клей

Залежно від матеріалу основи і етапності монтажу залежить вибір клею. На даний момент він буває універсальним, дисперсійним і реакційним.

Дисперсійний клей. Такі види виробів виготовляються з розчинів акрилу, водних суспензій або карбоксиметилцелюлози. Крім цього, до складу можуть додаватися латекс, крейда або інші добавки. Даний виріб є нетоксичним і стійким до впливу вологи. За допомогою клею можна монтувати тканинні, повстяні і поліуретанові підстави. Найбільш поширеними різновидами є наступні:

• бустилат. Лінолеумний клей виготовляється з крейди, латексу і карбоксиметилцелюлози. Дане вироби актуально в тих випадках, коли потрібно наклеїти лінолеум з повстяною основою;

• гумилакс. З його допомогою шви склеюються натурального лінолеуму. Для його виробництва використовується каучук та латекс;

• акрилатних. Завдяки особливим характеристикам цього виробу доступно наклеювання гомогенних і гетерогенних лінолеуму в тих кімнатах, які відрізняються високою та помірною прохідністю.

Різновиди клейових складів

На даний момент доступно чимало клеїв, які застосовуються для комерційного лінолеуму, матеріалів на натуральній основі, одношаровий лінолеумів, що володіють антистатичними властивостями і напівкомерційних виробів.

Існують варіанти, коли клеї для лінолеуму використовуються для поклейки ковроліну. Причому добавки вироби можуть бути різними, роблять його стійким до транспортування або низьких температур.