Кладемо лінолеум На відміну від ламінату або паркетної дошки, процес укладання лінолеуму набагато простіше і займає набагато менше часу. Але і в цій роботі є свої нюанси і норми, яких рекомендується дотримуватися.

Краще стелити лінолеум на останньому етапі ремонту. Це дозволить зберегти зовнішній вигляд покриття.

Купуючи новий лінолеум, рекомендується накреслити план кімнати і зробити всі необхідні виміри. Це дозволить трохи заощадити бюджет, а в деяких магазинах куплений лінолеум можуть розкроїти у відповідності з вашим планом. Насамперед необхідно звільнити приміщення для роботи – винести всі меблі, демонтувати старі плінтуси, які згодом рекомендується поміняти на нові.

Кладемо лінолеум
Якщо ви вирішили встановити піч або камін, то klivent.net повинна відповідати всім правилам безпеки. На наступному етапі потрібно оцінити покриття, на яке буде проводитися укладання нового лінолеуму.

В залежності від типу покриття, потрібно відповідним чином підготувати поверхню. Наприклад, якщо основа під старим лінолеумом рівне, то новий матеріал можна укладати прямо на нього. В результаті поверхня підлоги буде тепліше і м'якше. Але важливо ретельно перевірити всю поверхню і позбутися від дрібних предметів, адже навіть незначна нерівність призведе до дефекту, швидкого зносу матеріалу.

Щоб лінолеум вирівнявся і акліматизувався, рекомендується розкласти його на кілька діб у кімнаті, де буде проводитися укладання. Важливо пам'ятати, що між полотном і стіною потрібно залишити невеликий зазор, який виключить утворення хвиль і дефектів. Цей зазор потім легко закривається плінтусом.

Саму укладання лінолеуму можна виконати двома методами – просто закріпити плінтусами або стелити на клей.

При невеликому приміщенні, матеріал можна не клеїти, а просто послати, розрівняти і закріпити плінтусами. Стики рекомендується закріпити за допомогою двостороннього скотча.

Коли кімната має велику площу, то кращим варіантом буде укладання матеріалу на клей. Поверхня перед нанесенням клею, необхідно якісно підготувати і прогрунтувати. Також, рекомендується знати кілька правил, а саме:

клей наноситься не на всю поверхню лінолеуму, а на окремі частини;

потрібно використовувати тільки спеціальний клей;

закінчивши укладання, треба «вигнати» валиком зайвий клей. Робити це треба від центру приміщення до його країв.

Шви закладаються спеціальним клеєм, призначеним саме для такої роботи. Але можна вдатися до допомоги гарячої зварювання. Коли цей етап буде завершено, можна монтувати плінтуса і акуратно, щоб не пошкодити лінолеум, заносити меблі.