Умови іпотечного кредитування Напевно, кожна людина, у якого немає своєї житлової площі, мріє її отримати, а враховуючи високі ціни на ринку житла і досить таки маленькі зарплати самостійно накопичити на квартиру можна, але це буде займати досить тривалий кількість часу.

І що ж залишається робити людині, яким житло потрібно тут і зараз, а накопичена сума не дозволяє зробити придбання? Виходом буде іпотечне кредитування, яке так активно набирає обертів в сучасному суспільстві.

Найголовнішою умовою при отриманні іпотечного кредиту будуть вимоги банку до потенційного позичальника. До них відносяться:

• Вік позичальника на момент погашення кредиту не повинен перевищувати пенсійний (55 і 60 років), але існують банки з більш щадними умовами, які дозволяють збільшити такий вік до 75 років.

• Дохід повинен бути офіційним і підтверджуватися різними офіційними документами.

• Що ж стосується розміру доходу, то такий розраховується суворо в індивідуальному порядку, приймаються до уваги всі пом'якшуючі та обтяжуючі фактори. У більшості випадків враховують дохід не одного позичальника, а всієї його родини. Загального заробітку повинно вистачати на гідне проживання і виплату всіх обов'язкових платежів, включаючи іпотеку. Так само до уваги береться наявність дорогого майна, що знаходиться у позичальника на правах власності і кількість утриманців на утриманні особи, яка бажає отримати кредит.

Кожен банк висуває різні вимоги щодо переліку документів, що надаються, але існує якась база, яка запитується представниками в будь-якому банку.

• Паспорт позичальника та його чоловіка або дружини, якщо такі є.

• Копія трудової книжки або витяг з неї, засвідчена начальником відділу кадрів на всіх сторінках.

• Довідки про доходи, як самого позичальника, так і його сім'ї. Роботодавцем видається довідка про доходи за останні 6 місяців. Індивідуальні підприємці можуть підтвердити свій дохід, довідки з податкового органу.

• Документи на житло, що купується. До них відноситься технічний паспорт, довідка з Жеку про кількість прописаних, якщо купується квартира з вторинного ринку житла. Так само може знадобитися експертна оцінка та документ, що підтверджує ринкову вартість даної житлової площі, а вартість оцінки квартири для іпотеки ощадбанку ви можете дізнатися тут deal-ocenka.ru. Ще може вимагатися довідки про відсутність будь-яких заборгованостей, пов'язаних з нерухомістю.

Слід пам'ятати, що, напевно, найголовнішим фактором при придбанні житла в іпотеку є відсоток річних і природно, чим він менше, тим менше переплата за платежами. Іпотека в основному видається строком на 15-30 років, що є досить широким діапазоном і в кожного періоду є свої плюси і мінуси. Взяти кредит на менший термін буде вигідніше тим, що переплата за таким кредитом буде менше, а найбільш тривалий термін дозволить робити не такі великі щомісячні платежі. Так само варто відзначити, що в більшості банків при передчасному погашення провадиться перерахунок відсотків на користь позичальника. Іпотеку можна взяти як в рублях, так і в іноземній валюті, тут вибір лежить перед позичальником. Початковий внесок при іпотеці зазвичай становить 20-30 відсотків від вартості житла, такий внесок є обов'язковим і характеризує платоспроможність позичальника.