Рекомендації по поліпшенню ґрунту на дача Від того, яка грунт на дачній ділянці, буде багато в чому залежати як будівельні, так і ландшафтні роботи: в більшості випадків доводиться застосовувати додаткові заходи, щоб поліпшити стан ґрунту.

Основні заходи щодо поліпшення грунту безпосередньо залежать від її типу:

1. Піщана. Відрізняються великим процентним вмістом піску, на відміну від глини і особливо – від перегною. Таку грунт ще називають «легкої», завдяки особливій податливості при земельних роботах. Піщаний грунт дуже піддається ерозії, дуже добре пропускають воду і повітря, при цьому не зволожуючись. Те ж стосується і нагрівання, яке сусідить з швидким охолодженням. Мікроорганізми ґрунтового типу, з причини нестачі вологи і харчування, не особливо заселяють подібний грунт, що призводить до дуже низького рівня вмісту речовин, необхідних для повноцінного життя рослин. У заходи щодо поліпшення стану піщаного ґрунту входить додавання ущільнюючих та в'яжучих елементів, що містяться в торфі, мулі, глиняної та бурової борошна, перегнойном компості. Добрива варто вносити невеликими дозами, але часто, враховуючи особливість пісковиків швидко вимиватися.

2. Глиниста. Дана грунт дуже щільний, в'язка, липнуче, що дуже утрудняє її обробку. Під час перекопування утворюються великі грудки, важко піддаються подрібненню. Ці характеристики пояснюються тим, що структурні частинки глинистого ґрунту мають мікроскопічні розміри, із-за чого простір між дуже невелика. Все це призводить до того, що повітря в такий ґрунт проникає погано, що дуже ускладнює життєдіяльність кореневих систем і корисних мікроорганізмів. З цієї ж причини процеси розкладання дуже уповільнені, що призводить до зубожіння поживних речовин і органічного життя. З-за великої щільності вода теж дуже погано циркулює в глинистому грунті, що також негативно впливає на розвиток рослин. Щоб поліпшити властивості глинистих грунтів, проводяться заходи по розпушуванню за рахунок спеціальних добавок у вигляді крупного піску, торфу, попелу, вапна, перегною.

3. Кам'яниста. Найчастіше зустрічається на ділянках, розташованих на схилі пагорба або гори. У такому ґрунті дуже багато каменів і порід підвищеної щільності, що не сприяють родючості. Характеризуються високою швидкістю прогрівання і тривалим утриманням температури, однак корисних мікроорганізмів у них мешкає досить мало: цьому сприяє дуже швидке вимивання і вивітрювання мікроелементів. Заходи щодо поліпшення кам'янистих ґрунтів включають в себе розчищення ділянки, видалення великих каменів, з подальшим завезенням родючої землі.

Рекомендації по поліпшенню ґрунту на дача

4. Торфово-болотний. Багата на органічні речовини і азот, але дуже обмежена на калійні і фосфорні компоненти. Окремі корисні елементи знаходяться в такій формі, яка недоступна для живлення рослин. Повітря і вода в торфово-болотні ґрунти проникає дуже добре, проте вміст вологи часто перевищує норму. Основними заходами по покращенню таких ґрунтів є внесення гною, рідоти, компосту, тирси і т. п. Це сприяє тому, що азот вивільняється у прийнятній формі для рослин. Недолік фосфору компенсують фосфорно-калійними добривами.