Дворучна кутова шліфувальна машина Black&Decker Ергономіка: машина відразу пригледілась - гармонійний дизайн, добротна обробка та якісна проробка. Екстер'єр машинки ушм класичний «дворучний». Звичайно, за «одноручних» мірками розміри завеликі, але для свого класу, мабуть, оптимальні.

Те ж можна сказати і про вагу. Цікава особливість - вся нижня частина «УШМки» прикрита двома гумовими накладками.

Одна з них «базується» на ручці (відділена від середньої частини корпуса), друга -на двигуні, причому в місці можливого хвата (поблизу редуктора) заходить на боки. Додаткова рукоятка хоча і жорстка пластмасова, але покрита великими пухирцями і ухватиста. Так чи інакше, але в долонях інструмент лежить відмінно.

Вимикач на звичному місці, але сам по собі «нетривіальне». Він обладнаний відразу двома додатковими кнопками. Перша розташована на робочій площині клавіші (тієї, на яку тиснуть) і виконує роботу запобіжника - якщо тиснути на курок, не втопивши її, то він не нажмется. Друга - збоку, як би в неглибокому колодязі. Вона відповідає за фіксацію нажатого положення - цікаве поєднання. За час роботи в інструментальному журналі нічого подібного зустрічати не доводилося. Раді констатувати, що експеримент виявився вдалим, і вся система функціонує відмінно.

Задня рукоятка має деяку свободу щодо корпусу (простіше кажучи, люфт). За запевненням виробника, він передбачений конструкцією для зниження вібрації. Як і зазвичай, провід електроживлення - в металевому обплетенні, але виглядає посо-лиднее, ніж у більшості випадків.

Повернемося до того, що сподобалося: захисний кожух повертається без яких-небудь підготовчих дій (послаблювати або затягувати нічого не потрібно). Редукторна коробка середніх розмірів. Люфт механізму невеликий - близько одного градуса. Кнопка фіксації валу теж не засмутила: спрацьовує чітко, «бовтанки» немає.

Робота інструменту: машина доволі шумна, причому звук якийсь гучний. Втім, це дрібниці, головне інше -вдействии «УШМка» дуже хороша. Ріже м'яко, впевнено, без зайвих биттів і вібрацій. Той факт, що відрізні дії зовсім не втомлюють, додатково підтвердив попередні висновки про прекрасну ергономіку.

Що стосується шліфування - процес простіше «за визначенням» і до «образу» машинки нічого не додає, так що просто зауважимо: «проколів» немає і тут. Єдине, що могло б бути краще, - затискна гайка, в деяких випадках доведеться поскаржитися на велику висоту даної деталі (вона помітно виступає за габарити шліф-диска). Проте якщо слідувати загальним правилом, згадка про яке є в інструкції, і шліфувати під нахилом до 15 градусів до поверхні, нарікань не виникне.