Технологія укладання бетонної доріжки в саду Садові доріжки з бетону – один з найпопулярніших варіантів дачних стежок. Це пояснюється їх відмінною міцністю, довговічністю і порівняльної простий укладання.

Облаштування садової доріжки з бетону проводиться в кілька етапів:

1. Розмітка і земляні роботи. Згідно проекту ділянки, наноситься розмітка розташування доріжки: при цьому потрібно відзначити не тільки напрямок, але і габарити. Як розмічальних матеріалів найзручніше застосувати мотузку і кілочки. Після цього по всій площі майбутньої доріжки проводиться вибірка дернового шару ґрунту: якщо упустити цей момент, залишки рослин почнуть гнити під підставою доріжки, і вона почне просідати. Крім того, які при цьому утворюються порожнечі нерідко заповнюються водою, що замерзає в зимовий час, що призводить до утворення тріщин на поверхні бетону.

2. Укладання опалубки. З допомогою опалубки задається форма майбутньої доріжки: для цього можна застосувати підручні дошки й фанеру: особливо зручні в цьому відношенні фанерні смуги, дозволяють досягати різних заокруглень. При цьому важливо відразу намітити розташування компенсаційних швів, дозволяють уникнути появи тріщин на бетоні у разі температурних коливань. Найпростіше проводити монтаж опалубки невеликими відрізками орієнтовною довжиною 2,5 м з їх подальшою заливкою: це дасть можливість заощадити на матеріалах для опалубки.

3. Піщана подушка. Цей елемент дуже важливий, так як дозволить створити під доріжкою шар, вільний від вологи: це дозволяє в зимовий час уникати замерзання підстави. Для того, щоб пісок з часом не вимила осадова вода, спочатку постилается шар агроволокна, відмінно пропускає вологу і не гниюче. Насипаючи пісок, потрібно відразу розрівнювати та утрамбовувати його, домагаючись рівномірності шару і відсутності порожнеч.

4. Укладання арматури. Перед кріпленням арматури бажано простелити поліетилен, які захистить розчин від швидкої втрати вологи. Поверх плівки проводиться укладання спеціальної стяжний сітки або арматури.

Технологія укладання бетонної доріжки в саду

5. Укладання бетону. Розчин готується в класичному співвідношенні піску і цементу 3:1. Заміс спочатку проводиться в сухому вигляді, а потім поступово додається вода. Отриманий розчин повинен мати середню густоту, з можливістю вільний перемішувати і розрівнювати. Після укладання на огороджений опалубкою або спеціальною формою ділянка доріжки сирий бетон розрівнюється і ущільнюється до появи цементного молочка. Після цього укладений ділянку покривають поліетиленовою плівкою, щоб уникнути швидкого випаровування вологи. Демонтаж опалубки і плівки проводиться через пару днів, після чого можна зайнятися наступним відрізком доріжки. Для здійснення подібних робіт краще всього вибирати прохолодні дні, що дозволить розчину ставати більш твердим у процесі висихання.