Як влаштований пістолет для монтажної піни Винахід монтажної піни помітно оптимізувало цілий ряд будівельних операцій, зробивши їх не тільки швидше, але і надійніше. З її допомогою дуже зручно ущільнювати невеликі щілини в цільних підставах, а також зазори між окремими конструкціями.

В більшості випадків монтажна піна випускається в спеціальних балонах, що відкриваються за допомогою спеціальних пістолетів. Надійність пристосування для нанесення монтажної піни багато в чому визначає якість самої операції, а знання його конструкції дозволить придбати якісний пістолет, і відремонтувати його, в разі необхідності.

Пістолет для монтажної піни відрізняється простотою пристрою, і складається з наступних елементів:

1. Трубка. Має два клапани різного діаметру, що дає можливість домогтися створення високого тиску. Це сприяє створенню умов для випускання піни завдяки властивостям поліуретанових речовин розширяться.

2. Стовбур. Призначений для введення піни в глибокі щілини. Іноді досягає 20 см в довжину, при чому конструкція його може бути як суцільним, так і розбірної. Розбірний варіант виглядає краще, оскільки дає можливість більш якісно чистити пістолет від налиплої піни, тим самим збільшуючи термін його експлуатації. Для цієї ж мети відбувається додаткова полірування корпусу стовбура.

3. Редуктор. З його допомогою балон з'єднується з пістолетом. Ця деталь найбільше схильна навантажень, тому потрібно вибирати якісний варіант металевого редуктора, покритого тефлоном. Всередині адаптер оснащений кульковим клапаном, що оберігає попадання надлишкового повітря і мимовільного витікання піни.

4. Регулювальний гвинт. Виконує роль запобіжника, фіксуючи важіль в закритому положенні, щоб уникнути випадкових натискань. З його допомогою дуже зручно вибирати оптимальний напір піни, що дуже зручно під час творі робіт значного обсягу.

5. Кріплення. Сприяє розміщенню балона. Візуально нагадує гайку, забезпечує зняття стовбура, звільнення штока для здійснення чищення пристосування, і щоб поміняти балон.

6. Важіль. Виконує роль курка, починаючи, припиняючи, і регулюючи швидкість подачі піни.

Як влаштований пістолет для монтажної піни

7. Рукоятка. Опора фіксатор всіх елементів пістолета. Буває металевою або пластиковою. Спеціальні накладки під пальці роблять роботу з пристроєм більш зручним.

Деякі моделі пістолетів для монтажної піни оснащені спеціальними змінними насадками у вигляді силіконових трубок різних розмірів. Вони призначені для більш ефективної роботи на незручних ділянках.