Потрібно догляд за гранітом Сьогодні ми поговоримо про те, чи потрібна догляд за гранітом. Почнемо з того, що граніт, незважаючи на монументальність, вимагає постійного догляду. Тут немає нічого складного і вже тим більше для того, щоб тримати граніт в належному стані не потрібно витрачати великі гроші.

Зрештою, якщо б цей натуральний камінь не був стійкий до негативів, він би не був настільки популярний у виробництві надгробних пам'ятників. Користуючись нагодою, хочемо згадати про компанії "Граніт™", знайти їх можна granite.ua вони роблять якісні пам'ятники з граніту будь-якої складності. Причому, що важливо, беруть за свою роботу порівняно небагато.

Отже, тепер що стосується конкретно догляду за полірованим гранітом. Перш за все, вам треба усвідомити, що з гранітом треба добре поводитися, у такому разі йому не знадобиться ніякої догляд. В якості прикладу можна навести раніше згадані нами надгробні пам'ятники. Пам'ятники зберігають свій первинний зовнішній вигляд довгі десятиліття, причому без будь-якого догляду. Просто вся справа в тому, що вони не піддаються практично ніякому впливу, зокрема механічного впливу. Іншими словами, ми хочемо сказати, що у випадку з полірованим гранітом не стільки важливий догляд, як грамотна експлуатація. Треба уникати ситуацій, які загрожують граніту ушкодженнями, як ситуацій, пов'язаних з механічним впливом так і ситуацій, пов'язаних з хімічним впливом.

Повертаючись до гранітних пам'ятників, зауважимо, що вони не вимагають практично ніякого догляду, і вже тим більше ремонту, за винятком випадків, коли йдеться про вандалізм. Все що потрібно робити, це зрідка протирати їх простий ганчіркою, будь натуральною тканиною. Граніт не боїться води, тому пам'ятники можна мити. Хоча, звичайно, якщо мова не йде про серйозні забрудненнях робити цього не варто. Достатньо змочити ганчірку вижити її, а потім не поспішаючи протерти пам'ятник.

Якщо на пам'ятнику є шматки прилиплого бруду, які не відвалюються при первинному впливі, ні в якому разі не намагайтеся їх збити чимось твердим. Звичайно, ймовірність пошкодження полірованого граніту, при незначному механічному впливі мінімальна, але тут, як кажуть, «береженого бог береже». Прибрати грудки бруду можна за допомогою води вона розм'якшить їх, нехай вам доведеться почекати, але краще так, ніж ризикувати, і отримати замість шматка бруду подряпину або який-небудь інший дефект.