Инстурменты від Ryobi Ще півстоліття тому люди не знали про компактному ручному інструменті, яким можна працювати, не докладаючи серйозних фізичних зусиль. Через 25 років також важко було уявити, що вже звичний в той час електроінструмент зможе працювати сам по собі, не потребуючи в проводах.

А сьогодні енергонезалежні дрилі, шуруповерти, пили, лобзики і навіть верстати відвоювали у своїх мережевих «побратимів» солідну частку ринку. Джерелом живлення для них служать акумулятори - невеликі, але ємні коробочки з енергією. Вони дозволили подолати безліч проблем, не раз-решимыхдля інструменту, прив'язаного до розетки.

Компанія Ryobi з визнаних законодавців акумуляторної моди, регулярно радує нас новинками в цій області. Одна з останніх розробок - система ONE+, про нього і розкажемо.

Чому «ONE»? Весь інструмент цієї лінійки (від ліхтаря до ударної дрилі-шуруповерта) адаптований до роботи з єдиними (загальними) джерелом енергії - 18-вольтової батареєю ємністю 1,7 А*ч. Кажучи простіше, інструменти лінійки ONE+ мають абсолютно однакову напругу живлення і уніфіковані рознімання.

А що ж за «плюс» несе в собі «+»? Їх кілька. По-перше, раціональність: можна докуповувати інструмент без батареї, якщо вона вже є! По-друге, економічність: щоб «повернути молодість» цілої майстерні, досить поміняти тільки один акумулятор! По-третє, надійність. Останнім пояснимо: батарея без роботи втрачає свою силу. Мало того, що вона, лежачи без діла, розряджається, ще й ємність скорочується (відомий «ефект пам'яті»). Ось і доводиться або «тренувати» рідко використовувані інструменти (а якщо їх п'ять чи десять?!), або змиритися з прискореним «старінням». І те й інше є неприйнятним і... абсолютно неактуально для ONE+!

Отже, коротко про продукти. Акумулятор, зарядний пристрій і інструменти можна купувати окремо. Стартовий комплект акумуляторів: два за ціною одного. Енергетичний роз'єм невикористаного інструменту можна захистити від бруду знімним фіксатором, до якого прикріплений ремінець з карабіном. На всі компоненти системи поширюється 24_-місячна гарантія.

БАЗОВИЙ КОМПЛЕКТ: два акумулятори/ два акумулятори і зарядний пристрій. Ціна: 2200/ 2730 руб.

ЦИРКУЛЯРНА ПИЛА CCS 1801/ DM. Діаметр диска 150 мм; глибина пропилу - до 45 мм; - електронна система регулювання частоти обертання; частота обертання 0-4200 об/хв; кнопка блокування шпинделя. Ціна: 3070 руб.

ЛОБЗИК CJSP 180 QEOM. Глибина різу - до 40 мм; ключовий замок полотна; електронна система регулювання частоти ходів; частота ходів - 0-2100 хід/хв; 4-ступінчаста регулювання маятникового ходу. Ціна: 2730 руб.

ВІБРОШЛІФУВАЛЬНА МАШИНА з дельтоподібного підошвою - ССС 1801 М. Кріплення шліфувального паперу на липучці; розмір підошви - 140x140 мм; частота (амплітуда) ходів -11000 хід/хв (1,8 мм); гумова накладка на рукоятці. Ціна: 1430 руб.

ПІСТОЛЕТ ДЛЯ ГЕРМЕТИКА CCG 1801 М. Зусилля - до 225 кг; електронна система регулювання швидкості подачі; швидкість подачі - 1,0-5,5 мм/с; спрощена заміна туби; гумова накладка на рукоятці. Ціна: 3070 руб.

ПИЛОСОС CHV 18 WDM. Укомплектований трьома насадками; дозволяє робити вологе прибирання; продуктивність - до 0,85 м куб/хв; контейнер для збору сміття - прозорий пластиковий (0,173 л). Ціна: 1180 руб.

ЛЮМІНЕСЦЕНТНИЙ СВІТИЛЬНИК з лампою денного світла CFP 180 FM. Максимально близький до природного сонячного білий світ; широка зона освітлення; висока економічність (тривала робота без підзарядки); гумова накладка на рукоятці. Ціна: 780 руб.

ЛІХТАР CFP 180 SM з лампою розжарювання. Призначений для яскравого освітлення локальних ділянок; оснащений поворотним рефлектором, що дозволяє направити світло в потрібне місце; гумова накладка на рукоятці. Ціна: 650 руб.

СТЕПЛЕР CNS 1801 N. Кріплення - скоби і цвяхи; продуктивність - до 40 удар/хв; регулювання сили удару; гумова накладка на рукоятці. Ціна: новинка.