Поради щодо підбору вентилятора для ванної Із-за особливостей ванної кімнати вбудована вентиляційна система не завжди здатна впоратися зі своїм завданням, з-за чого залишкова вологість призводить до утворення цвілі і грибка.

Для вирішення подібної проблеми у продажу пропонуються витяжні вентилятори, що встановлюються у вентиляційні канали, і стимулюють їх роботу.

Існує кілька видів витяжних вентиляторів для ванної:

1. Осьові. Такі вентилятори виготовляються у формі колеса і консольних лопатей: вся конструкція поміщена в циліндричний корпус. Під час роботи робочого колеса здійснюється захоплення повітря лопатями, і стимуляція його руху по напрямку осі. Аеродинамічні показники пристрої збільшують за рахунок установки колектора спочатку витяжної шахти. Осьові вентилятори відрізняються досить великою продуктивністю, переміщаючи до 100м3 повітря на годину, проте сила натиску при цьому не дуже велика. Даний тип пристроїв досить популярний через простоти монтажу, проте слід врахувати достатню гучність при роботі.

2. Радіальні. Лопаткові колеса розміщуються в спеціальних спіральних кожухах. При обертанні відбувається попадання повітря в проміжок лопаток, після чого спрямовується в радіальному напрямку. Відрізняється дуже слабким рівнем шуму при роботі і легкої масою: лопатки при цьому можуть згинатися як назад, так і вперед. При цьому перший варіант призводить до економії до 20% споживаної електроенергії, а другий дозволяє зменшити діаметр робочого колеса і швидкість його обертання, без втрати продуктивності.

3. Відцентрові. Вважаються новинкою серед пристроїв подібного типу, відрізняючись великою зручністю і простотою експлуатації. Зазвичай відцентрові вентилятори встановлюються для обслуговування приміщень з площею від 15 м2. Незважаючи на

Поради щодо підбору вентилятора для ванної
потужність приладів, шуму при роботі виділяється небагато: їх встановлюють в протоки вентиляційних каналів: найчастіше це буває в районі стельової частини, з наступним маскуванням гіпсокартонними листами. Канальні вентилятори краще всього застосовувати на повітроводах жорсткого або напівтвердого типу: у такому випадку термін служби вентиляції значно збільшиться. Що стосується місця монтажу, то це може бути як вхід в повітропровід, так і в середині його. Перший варіант не відрізняється великою зручністю, так як в такому випадку знадобиться анемостат, пристрій для захисту вентиляції від конденсату.