Сталеві фланцеві засувки Назва цієї засувки походить від основного методу приєднання, тобто засувка кріпиться за допомогою фланця. Буває ще і спосіб кріплення за допомогою зварювання, але він менш популярний у зв'язку зі складністю використання та низькою надійністю.

За допомогою фланця засувки просто монтувати і знімати. Найчастіше використовують засувки з нержавіючої сталі. Для трубопроводу, що транспортує мінеральне паливо, застосовують газову засувку. Як правило, такі деталі мають постійний діаметр, це означає, що немає звуження. Але зустрічаються такі елементи, де присутня звуження на місці фланця.

Шиберні засувки

Нержавіючі шиберні засувки використовуються для оперативного припинення потоку газу чи рідкого середовища, при цьому показники тиску не мають значення. Такий вид засувки використовується в тому випадку, коли в середовищі присутні тверді тіла.

Ця конструкція проста і надійна, що робить її популярною в своїй області. Фланцева сталева засувка дає можливість монтувати арматуру просто і без проблем. Це саме зручне кріплення при ремонті або користуванні трубопроводом. Вона довговічна і у вищій ступеня герметична.

Це дозволяє використовувати її під час прокладання нафтопроводу, газопроводу та переправлення води і пари. При виборі такого виду засувки вирішальним чинником служить переносимість потоку середовища та здатність витримати сильні коливання температур.

Сталеві фланцеві засувки
Сталеві фланцеві засувки

Газові засувки

Газові засувки використовують для руху мінерального матеріалу. Таким є газ. Так як газ є вибухонебезпечним речовиною, важливо використання засувок, здатних протистояти таким пошкоджень. Газові засувки застосовуються на підприємствах різного напрямку діяльності.

Сталеві фланцеві засувки
Фланцеві сталеві засувки мають аналоги, виконані з чавуну. Але сталеві мають перед чавунними засувками серйозні плюси. Такі деталі не іржавіють, не окислюються під дією середовища і мають більш тривалий термін експлуатації.

Чавун досить крихкий матеріал, не витримує механічних пошкоджень і перепади температур. При цьому сталь володіє високою пластичністю, завдяки якій здатна витримати не лише коливання температури, але і скачки тиску, вони герметичні і зручні у використанні.