Дискові ножі Ніж круглої форми, з отвором під кріплення в центрі, виконаний з високоміцного металу називається дисковим ножем. По периметру він має ріжучу кромку. Ці ножі, як правило, виконуються до 1 см товщини.

Виготовляються дискові ножі в окремих випадках і більшої товщини. Вони використовуються, наприклад, при високій на виріб навантаженні.

У дискових ножів ріжуча кромка може бути виконана з різним заточуванням. Якщо заточка двостороння то ніж, як правило, заточується з двох сторін. Кути заточування при цьому можуть бути різні. При цьому,ріжуча кромка в залежності від них може зміщуватися до однієї або до іншої площини ножа.

Якщо дисковий ніж буде заточений тільки з однієї сторони, тобто з одностороннім заточуванням, ріжуча кромка буде тільки на одній з площин.

Дискові ножі
Але якщо, ніж заточений до бічних площинах під прямим кутом, то він буде різати гранню. Зазвичай ножі дискові такого типу використовують з контр ножем в парі.

У центрі дискового ножа отвір призначений для спеціальної посадки на вісь обертання. Виконують це отвір з пазами або виступами, при цьому ширина може змінюватись. Ці ножі також можна кріпити, використовуючи допоміжні отвори.

Ніж цього типу складний у виготовленні. У тому випадку, коли відбувається його обертання, поперечних і поздовжніх площинах не повинно бути биття.

Дискові ножі на деяких виробництвах можуть мати дуже великі швидкості обертання, і будь-які відхилення можуть призвести до вібрації, що в свою чергу сприяє виходу з ладу обладнання. А kverkus.by можна тут kverkus.by