Як укласти плитку керамогранітную Плитка, виготовлена з керамограніта, може використовуватися для обробки підлоги або стін практично в будь-якому приміщенні. Найчастіше її застосовують при роботах на кухні та у ванній кімнаті.

Але яким чином проводити укладання такого матеріалу? Особливо потрібно відповідально підійти до монтажу керамогранітної плитки, якщо планується покривати за її допомогою підлогу.

Як підготувати підлогу до укладання

Почати слід з видалення попередньої обробки. Потрібно повністю усунути ті облицювальні матеріали, за допомогою яких раніше виконувалися ремонтні заходи. Під ними найчастіше залишаються великі обсяги забруднень. Відповідно, необхідно вимити підлогу, а при необхідності – вилучити з його поверхні грибок.

Як залити основу під керамограніт

Сама керамогранітна плитка володіє величезною міцністю. Але, щоб вона не потріскалася з часом, поверхню під неї повинна бути гладкою і надійною. Оптимальний варіант підготовки основи під плитку такого типу – заливка стяжки. Найдешевше обійдеться стяжка, виконана з цементно-піщаної суміші. Правда, якщо власник хоче спростити собі завдання, він може вибрати для заливки і спеціальну самовирівнююча суміш.

У будь-якому випадку підлогу перед заливкою повинен бути оброблений грунтовкою. Коли ж стяжка затвердіє, її також покривають ґрунтом. При дотриманні такої умови керамогранітна плитка добре зчепиться з поверхнею.

Як укласти керамограніт на підлогу

Як укласти плитку керамогранітную
Починати укладання керамогранітної плитки випливає з одного з кутів. Зазвичай це кут, який найкраще проглядається в приміщенні. Клейова суміш для плитки наносять на поверхню шпателем. При цьому необхідно покрити таку площу, щоб вдалося укласти приблизно 4 елемента.

Поділяються на сусідні плитки пластиковими хрестиками. Щоб облицювання була гладкою і знаходилася на одному рівні по всій площі підлоги, плитку обов'язково підганяють гумовим або дерев'яним молотком. Складніше всього в ході такої роботи розрізати матеріал. Для цього доведеться використовувати або плиткоріз, або болгарку.

Як затерти шви в обробці

Через зазори, які залишаються між плитками, може проникати волога. Тому шви обов'язково потрібно затерти герметиком. Перед цим усуваються раніше встановлені пластикові хрестики. Далі герметик обережно наносять в шви і розрівнюють. Важливо, щоб він не залишався на поверхні самої плитки. Приблизно через дві доби герметик висохне, а потім підлогу можна використовувати без обмежень.