Яке органічне добриво краще Для того, щоб підтримувати зелені насадження на дачній ділянці в хорошому стані, необхідно проводити регулярне підживлення грунту. Це стосується не тільки городу і саду, але також декоративних насаджень – клумб, газонів, живоплотів.

Внесення органічних добрив у цих заходах займають провідну роль, тому дуже важливо розбиратися в різновидах цих речовин.

У нашій країні в якості органічної підживлення найчастіше використовуються такі добрива:

1. Гній. Складається з відходів життєдіяльності тварин, що харчуються рослинною їжею: в якості інших компонентів виступає солом'яна підстилка, недоїдки корму і т. п. В основному гній буває коровий або кінський. Дане добриво відносять до азотним, зважаючи на вміст у ньому багатьох інших мікроелементів. Виходячи з цього, рекомендується вносити гній у першій частині сезону, під час активного набору маси рослинами. Прийнято свіжому гною дати відлежатися протягом року, під уникнення спалювання рослин: з гною готуються також рідкі підгодівлі. Свіже добриво може підійти при мульчуванні малини або в теплих грядках. Крім внесення поживних речовин, збагачена гноєм грунт стає пористою, проникною, у ній починають активно розмножуватися різна корисна дрібниця.

2. Компост. Ця добриво включає в себе різні розкладені залишки і відходи рослинного типу з кухні, городу, саду, майстерні. Зазвичай все це складається в одну купу, при чому, чим більше компонентів, тим краще. Щоб створити необхідні для дозрівання компосту тепло і вологу, купа накривається за допомогою темної плівки. Для прискорення процесу перегнивання застосовується періодичне перелопачування купи і полив ЕМ-препаратами. Перед використанням компосту в нього додають певну кількість грунту, хоча окремі культури можна висаджувати на саму купу.

3. Перегній. Так називають добре розклався гній або компост – зазвичай на це йде не менше двох років. Перегній відрізняється однорідністю складу, без наявності рослинних залишків. Це добриво застосовують в процесі висаджування розсади, в якості мульчі, для заповнення лунок: найпримхливіші культури добре його засвоюють.

Яке органічне добриво краще

4. Пташиний та кролячий послід. Це речовина більш багате на азот, ніж коров'ячий гній. Завдяки реалізації в сухому виді зберігається воно набагато зручніше: при чому добриво готове до внесення, без всякої попередньої підготовки. Популярності у дачником пташиного посліду додає також його висока економічність і універсальність.

5. Біогумус. Так називають оброблений хробаками компост або перегній, що робить його найбільш цінною і якісної органічної підгодівлею: особливо це стосується наявності в складі гумінових кислот. Може мати як сухе, так і рідку фасування, обмежень по застосуванню при цьому не має.