Мийка біля плити всі за і проти Досить давно встановилася тенденція до встановлення мийки на кухні подалі від плити, при чому будь-сусідство цих двох елементів часто сприймається як недолік.

Однак останнім часом з'явилася тенденція розташовувати їх поруч, і у такого типу планування з'явилося безліч шанувальників.

До переваг нової тенденції розміщувати плиту і мийку поруч можна віднести наступне:

1. Всі поруч. Розташувавши ці два головних елементи поруч, можна добитися значної економії сил, адже кількість ходьби по кухні реально зменшується. Можна сказати, що кухня з такою плануванням значно ергономічнєє: на одному п'ятачку можна і наливати воду в каструлі, і ставити їх на вогонь. При готуванні макаронів і пельменів не потрібно буде робити кілька кроків, щоб злити воду – це робиться відразу за місцем.

2. Контроль за приготуванням їжі. Можна поєднувати помивку і чистку з візуальним контролем за плитою, при нагоді регулюючи процес готування без зайвої біганини по кухні. До того ж, це набагато безпечніше – включена плита ніколи не залишається десь за спиною.

3. Зручність в прибиранні. При такому розташуванні чищення плити і стіни над нею явно полегшується. З урахуванням того, що цей процес доводиться повторювати досить часто, наявність мийки поруч значною мірою полегшує цей процес.

Що стосується недоліків у близькому розташуванні мийки і плити, то до них можна віднести:

1. Ризик попадання води в масло. Як відомо, коли краплі води потрапляють на що стоїть на вогні сковорідку, це закінчується брызганием жиру, або, ще гірше, з його займанням. Щоб убезпечити себе від подібних явищ, використовувати сковороду краще всього на далеких від мийки конфорках.

2. Побутова хімія біля води. При насыпании порошку або використання миючого засобу існує ризик потрапляння їх часток на їжу, яка готується в безпосередній близькості. Тому потрібно спостерігати обережність, накриваючи каструлі і сковороди кришками.

Мийка біля плити всі за і проти

3. Відсутність посадкової зони для каструль між плитою і миттям. Однак таке місце можна передбачити і за іншу сторону від плити, хоча, треба визнати, її площа буде вдвічі менше.

4. Бризки жиру. Перебуваючи біля плити, можна отримати легкі опіки через попадання на тіло бризок жиру. Але слід визнати, що така небезпека існує і при звичайному положенні, адже до плити треба підходити час від часу.