Поради по установці огорожі Після основної будівлі, саме паркан є найпопулярнішим елементом заміського ділянки. В його функцію входить захист присадибної території від фізичного проникнення і візуально перегляду: також огорожі чітко позначають конфігурацію ділянки та її окремих зон.

Перед установкою огорожі важливо ознайомитися з певними правилами:

1. Протипожежні норми. Це в основному стосується допустимої відстані від огорожі до найближчого об'єкта: головне значення тут має матеріал виготовлення. До кам'яних і бетонних конструкцій допустима відстань не менше 6-ти метрів. Якщо ж подібні конструкції оснащені перекриттями з дерева, дистанція збільшується до 8-ми метрів. Те ж саме стосується відстані між окремими будівлями на ділянці. Паркан не рекомендується встановлювати ближче, ніж в 15-ти метрах до дерев'яних будівель.

2. Санітарно-побутові норми. Житловий будинок та огорожу повинні розділяти не менш, ніж 3 метри, при вимірі від цоколя. Якщо будинок має виступаючу більш ніж на 0,5 м покрівлю або ганок, то вимірювання здійснюється від цього виступу. Паркан і сусідню будівлю господарського типу повинно розділяти не менше одного метра, при цьому скат даху завжди спрямований на свій ділянка: та ж дистанція рекомендована до поділу забору і кущів. Між парканом і пташником рекомендується дотримувати дистанцію не менше 4-х метрів. Дерева рекомендується висаджувати не ближче, ніж в двох метрах від огорожі, а мати туалети і вигрібні ями не ближче, ніж в 12-ти метрах.

Поради по установці огорожі

3. Погодження меж. Для цього потрібно дуже ретельно досліджувати межевую і кадастрову документацію, з точним зазначенням площі та меж ділянки. Установку зовнішнього паркану завжди рекомендується погоджувати з сусідами (бажано навіть виготовити і підписати спеціальний акт з чітким зазначенням меж двох сусідніх ділянок). У погодженні документа повинні брати участь не лише сусіди, але і кадастровий чиновник. Погодивши акт, його закріплюють до межевому планом і роздають копії сусідам. Бувають випадки, коли з питання розмежування між сусідам є претензії: в таких випадках не обійтися без геодезиста. В його обов'язки входить вивчення документації та надання готового плану ділянки з позначенням межових знаків.