Посудомийна машина все за і проти Прагнення виробників побутових приладів максимально полегшити умови побуту сучасної людини сприяло появи такого агрегату, як посудомийна машина. Безумовно, їх наявність в будинку значно прискорює процес миття посуду, а з іншого – потрібне додаткове місце для її встановлення, так і споживання електрики збільшується.

Щоб прийняти необхідне для себе рішення, слід ознайомитися з усіма перевагами і недоліками посудомийних машин.

До переваг машини для миття посуду можна віднести:

1. Економія часу. Якщо сім'я велика, то наявність посудомийної машини буде економити приблизно дві години кожен день: звільнене час можна присвятити відпочинку або інших сімейних справах.

2. Зручність. Агрегат дуже простий в експлуатації, з ним цілком може впоратися навіть дитина. При цьому якості механічного миття посуду значно вище, ніж якщо це робити вручну: при цьому машина витрачає на це набагато менше часу. Дуже зручно те, що в разі відключення гарячої води всередині пристрою передбачена автономна система підігріву.

3. Дезінфекція. Гарантією того, що посуд очищена від мікробів, є її оброблення окропом: як відомо, вручну це зробити досить незручно, а ось всередині машини можна встановити будь-яку необхідну температуру миття.

4. Автоматичність процесу. Роботу посудомийної машини не потрібно постійно контролювати – в цьому відношенні вона нагадує пральну. Досить спочатку задати необхідний режим завантажити брудний посуд, натиснути кнопку «Пуск» і йти займатися іншими справами: по завершенню роботи пристрій вимикається самостійно. У разі будь-якого збою машина відразу зупиняється

5. Економічність. Як показали проведені експерименти, ручне миття посуду використовує значно більше води: різниця іноді досягає 300%. Якщо порахувати, скільки економиться води протягом місяця, то виходить досить пристойна сума.

Посудомийна машина все за і проти

6. Делікатність. Страхи щодо того, що посуд в посудомийних машинах швидко пошкоджується, є необґрунтованими. Навпаки, з-за відсутності абразивів і щіток в процесі миття значно довше зберігає зовнішній вигляд тарілок, чашок і каструль. Також всі користувачі відзначають слабкий рівень шуму при роботі посудомийки – ніякого дзвона і бряцанья не спостерігається.

Що стосується недоліків, то тут в основному вказують на зростання енерговитрат і вимога додаткового місця установки. Втім, машини класу «А» в добу споживають не більш як 1 Квт, а у випадку обмеженості простору цілком можна вибрати компактну модель на 2-6 комплектів посуду.